Antti Kantola

netti riippuvainen? Näytät istuvan netillä aamusta iltaan ja illasta aamuun! Etkö tee mitään työtä tai harrasta mitään muuta?
2254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Väitteesi ei pidä paikkaansa. Antti ei ole täällä illasta aamuun eikä aamusta iltaan.
Ikävä kyllä jos luulet että Antin tekstiä on aloitukset, erehdyt.

Äänestä

Jos sinulle tulee sisääistä painsotusta siitä,
kun et ole riittävän hyvin noudattanut sapattia,
olet sapattiriippuvainen.
Sillä samoin kuin netti on ihmisä varten, eikä
ihminen nettiä varten - samoin sapatin suhteen
pitää olla täysi vapaus.

Kun Ihmisen Poika on sapatin Herra, ei ainakaan
siltä puolelta tule vaikeuksia, syytäksiä,
nuhteita.
Vallitse sapattia ja vallitse myös nettisurffailuasi.

Sido sapatti ja netti hyödyksesi - älä salli
niiden sitoa sinua!

Markus 2:27 Ja Jeesus sanoi heille: "Sapatti on ihmistä varten eikä ihminen sapattia varten. [2. Moos. 23:12]

Olkaatten siunatut!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oletko sinä kirjoitti:

netti riippuvainen? Näytät istuvan netillä aamusta iltaan ja illasta aamuun! Etkö tee mitään työtä tai harrasta mitään muuta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu