Nimittäin henkilö joka kerää rahaa enemmän kun ehtii kuluttamaan niin mihin hän tarvitsee sitä rahaa jota ei ikäänkuin itse tarvitse. Ja tässä yhteydessä väkisin tulee mieleen nämä valtion hallinnossa eli veronmaksajien rahoilla elävät.
Olen joutunut
miettimään
6152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ole, jos "syö vähemmän, kuin tienaa". Monilla se on juuri päinvastoin.
Palkat määräytyvät koulutuksen ja työtehtävän perusteella.
kun katastrofit iskevät muuttavat australiaan tai eteläisen pallonpuoliskon kolmansiin maihin euroopan jäätyessä lautaksi ja mahdollisten sotien syttyessä.
Isommat herrat matkustavat hyppyhuoneella marsiin ja sieltä kenties kaukaisimpiin kohteisiin. Toiset taas valitsevat maanalaiset kaupungit joita on rakennettu jo pitkään, ja joita on ollut jo ennestään. Näihin paikkoihin ei kuitenkaan mahdu kuin murto-osa ihmiskunnasta, joten niihin otetaan vain harvat ja valitut, ihmiskunnan parhaat ja rikkaat vaikutusvaltaiset.
Jos katastrofit iskevät voi maapallon väestöstä tuhoutua jopa 94 prosenttia, joten tarvitaan pelastussuunnitelma ihmiskunnan tulevaisuuden takaamiseksi. Siihen tavallisten kansalaisten rahoja kerätään.
käsikirjoitus
Käsikirjoitus.
P.S. Jos tämä viesti on kaksi kertaa niin syy on siinä, ettei palsta
toimi kunnolla viestejä lähetettäessä.
siihen, mitä tapahtuu oikeesti kulissien takana.
oikeassa :=))