Suomalaiset ovat eri mieltä hallituksensa kanssa.
Peräti kolme neljästä suomalaisesta katsoo, että ympäristönsuojelu on kilpailukykyä tärkeämpää. Näin siis Eurobarometrin kyselyssä.
Suomalaiset tarvitsevat siis lisää tietoa kilpailukyvyn merkityksestä, ettei kansa olisi kaikenlaisten hörhöjen vaikutuksen alaisena.
Minulla ei tietenkään ole mitään ympäristönsuojelua vastaan silloin, kun se ei vaaranna kilpailukyvyn edellytyksiä. Kiittämättömät suomalaiset eivät jaa yhteistä tavoitetta hallituksensa kanssa!
Eikö EU voi puuttua tähän vastahankaisuuteen?
Peräti kolme neljästä suomalaisesta katsoo, että ympäristönsuojelu on kilpailukykyä tärkeämpää. Näin siis Eurobarometrin kyselyssä.
Suomalaiset tarvitsevat siis lisää tietoa kilpailukyvyn merkityksestä, ettei kansa olisi kaikenlaisten hörhöjen vaikutuksen alaisena.
Minulla ei tietenkään ole mitään ympäristönsuojelua vastaan silloin, kun se ei vaaranna kilpailukyvyn edellytyksiä. Kiittämättömät suomalaiset eivät jaa yhteistä tavoitetta hallituksensa kanssa!
Eikö EU voi puuttua tähän vastahankaisuuteen?
Vastaukset 29
Vanhimmat
"Suomalaiset tarvitsevat siis lisää tietoa kilpailukyvyn merkityksestä, ettei kansa olisi kaikenlaisten hörhöjen vaikutuksen alaisena"
Minusta taas juuri ne jotka eivät jyräävät ympäristö asiat kilpailukyvyn edeltä, ovat niitä hörhöjä. Eiköhän sitä kulutuspropagandaa pusketa koko ajan joka mediasta, että vielä lisääkö pitäis saada?
Nyt ois jo kaikkien päin vastoin korkea aika herätä kulutuspöhnästä, ja miettiä mikä on oikeasti tärkeää.
"Minulla ei tietenkään ole mitään ympäristönsuojelua vastaan silloin, kun se ei vaaranna kilpailukyvyn edellytyksiä."
Eli sinulle on aivan yksi ja hailee mitä ainutlaatuiselle luonnolle tapahtuu, kunhan se ei vaikuta sun eurokukkaroosi.
"Kiittämättömät suomalaiset eivät jaa yhteistä tavoitetta hallituksensa kanssa!"
Luontoon sijoittaminen on pitkäkantoista ajattelua. Turvaamalla nyt luonnon etuja, varmistamme jatkossakin että umpirikkaitten kaupunkilaisten röyhkeät kakarat näkevät muuallakin eläimiä ja kaunista luontoa kuin television historia kanavalla.
"Eikö EU voi puuttua tähän vastahankaisuuteen?"
Ei, koska ilman maapalloa ei ole sinua, minua eikä Euroopan unionia.
Ihminen on eronnut luonnosta niin pitkälle, että ei kannata yrittää palata takaisin, eikä edes yrittää tulla luonnon kanssa toimeen. Edustat vastenmielistä hippiajattelua.
Tarkoitat varmaan, että sinä ja sinun kukkarosi olette eronneet liian kauas luonnosta?
Edustat typerää ja itsekeskeistä rahauskontoa, jolla ei ole tulevaisuutta. kaadut samalla hetkellä kun kansantalous kaatuu.
Elä nyt vielä kun voit. Kun luonto perii omansa takaisin, sulla ei ole mitään mahdollisuutta selviytyä, koska oot kasvanu kiinne perseestäs sun bemariin.
Kerroppa nyt ihan rehellisesti TALOLLINEN, että
Maksetaanko sulle noista sun jutuista?
Voi voi, kun kasvat isoksi, niin sinäkin opit että:
1. Oma etu on paras - ja ainut - etu.
2. Oma etu toteutuu parhaiten yhteistyössä EU:n päättäjien kanssa.
Ette voi minulta elinkeinoa kieltää. Olette vain kateellisia, kun ette menestyneet yhteiskunnallisessa kilpailussa yhtä hyvin.
On jo aikansa elänyttä ja sinunkin tulee vähäiset voimavarasi suunnata eun vastustamiseen ja luonnon hyvinvointiin niinkuin eu komissaritkin sinua neuvoivat typerissä direktiiveissään mutta kunnioita luontoa ja ja vstusta euta siinä 2 tärkeimpää unohda se vastenmielinen eu jo!
kun markat muuttuivat euroiksi ja tehtaat liputtavat ulos vai onko se räjähdysmäinen tuloerojen kasvu, joka viimeistään rampauttaa hyvinvoinnin?
Pitäisikö jonkun katsoa vähän ehkä nenäänsä pidemmälle ja varsinkin päättäjien?
Päättäjät tekevät vain tehtävänsä - sen, jonka EU on heille säätänyt. Luotettavaa vastavoimaa ei ole.
http://www.helsinki.fi/jarj/rapi/korten.html
Hyysätä talollista joka paasaa eu paskaansa 24h vrk talollisen tiedot muutoinkin ovat hataralla pohjalla eikä perusteluja talollinen osaa antaa.
Syytätte minua hatarista perusteluista EU:n ja kaiken muunkin suhteen, mutta todellisuudessa perusteeni ovat aivan yhtä pitävät kuin varteenotettavien Suomen päättäjien ja suurimpien puolueiden.
...
siis köyhiä hyvä poika sine olet minä erota se kunniaksi eu virasta
Pöyhkeä, ahne, ylimielinen, irstas ja aina
oikeassa.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=1000000000000008&posting=22000000034111326
On tärkeämpi kuin kilpailukyky siinä olet poika oikeassa kerrankin ja siinä että eu on on täysin persiistä:) juuri noin sinun pitääkin ajatella muista edes se! rakas vaimoni juuri sai taas käännytettyä 20 eu komissaaria pois typerästä eu uskostaan eikös olekin ihanaa?:)
IPU tulee ja vie voiton!!!
Ipulistit listitään.
...
Pohjoiskoreassa setä stalolliselle opetettiin.
Listit itseäsi? no eikait siinä se vissiin on hyvin yleistä eu mielisten keskuudessa?
Mikä teidät panee niskuroimaan EU:ta vastaan?
http://www.cartoonstock.com/newscartoons/cartoonists/rdi/lowres/rdin770l.jpg
Koska olette typeriä muuleja, jotka potkivat tutkainta vastaan. Viisas muuli alistuu.
näppäintä kuin sensuroitu näppäin? varsinainen häirikkö julkisissa tehtävissä.Opettele vaikka kymmensormijärjestelmä aluksi,niin löydät varmaan muutakin?
Suomalaisilla on ei-positiivinen asenne EU:ta kohtaan, ja EU:n vastaisia viestejä olisi syytä karsia. Miksi sheriffi ei tee mitään?
Kuudella kielellä nuoleskelevan setä stalollisen viestit pitää sensuroida.
1. Se ei ole nuoleskelua, vaan viisasta kaukaaviisautta.
2. Sensuurin tulee koskea ns. värittyneitä mielipiteitä (EU:n vastustusta).