Onneksi Venäjä on naapurimme.

Taas Putin pisti jauhot kurkkuun Nato pelleille :))
5268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja jos ei isänmaallisuuden henkeä olisi suomalaisissa aikoinaan ollut, emme tuntisi Suomi-nimistä valtiota.

Kyllä Venäjällä on kovasti kehitettävää ja paljon enemmän kuin länsivalloilla yleensä.

Äänestä
  • se olisi mukavampaa jos tuolla idässä olisi vaikkapa jokin Ruotsin tai Norjan kaltainen pikkuvaltio.

    Äänestä

  • ei häävi naapuri kirjoitti:

    se olisi mukavampaa jos tuolla idässä olisi vaikkapa jokin Ruotsin tai Norjan kaltainen pikkuvaltio.

    Karjalan kansallisliikettä, joka ajaa Karjalan itsenäisyyttä (ilman Suomalaisia.

    Sitten olisi puskurivaltio välissä.....

    www.freestatecarelia.org

    Äänestä

sanoo, on Venäjä meille hyvä naapuri. Kaikkein huonoin naapuri olisi Yhdysvallat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Karjalan poik kirjoitti:

Taas Putin pisti jauhot kurkkuun Nato pelleille :))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu