..näin uusi päivä koitti.. kun herätyskello korvan juures soitti.. perkele se lauantai olikin.. kas näin päivissä sekaisin.. jos unenpäästä uudestaa kii saisin..
..mut pakko siis herätä..päällensä vaatteet lattialta kerätä.. vaik onkin aamu harmaa mut päivästä tulee ihan hyvä varmaa..
..riippumatta tihkusta ja sumusta.. en mä epäuskoani tunnusta.. ehkä sateen hana tihkun kiinni kääntää..ja aurinko pervokin naamalle hymyn vääntää..
pakolla ilme tuo luonnoton..kenties hassu ja verraton..mut useimmilla se vatsan ulos huutaa.. silloin tarvitaa moppiluutaa..
..mut oli mulla suunnitelmat hyvät..ehkä niistä löydän onnen jyvät.. joita kukkona mä nokkia voisin ja onnen itselleni soisin.. jos ei.. niin iltani baarissa joisin.. ja sen jälkeen jälleen koisin..
runo huuhaalle
11
408
Vastaukset
- padme_amidala
..verditti iski runopalstalle mahtavan pläjäyksen ja sinä tänne. Nyt on aamun kulttuurinälkä täytetty.
KIITOS lukuhetkestä : ) - pelastaja..........
...KIITOS.KIITOS!!!!Enpä tiennyt,että unelmoitsija saa näin ilmeeni kirkastumaan heti aamusta:)))Tuo on ihan pakko tallentaa......Mukavaa päivää sulle:))
- kaunistaa
pervokki kirjoitti:
..heitin tuon lonkalta.. öhh
sanotaan...ei vaan oikee voi noin sanoo sulle,heh.Siis vaan lonkalta...on sulla aikamoinen ideapankki lonkalla...lainaa joskus mullekkin.Nytkää en saa mitää ideaa,mikä sua hymyilyttäs:)))mut jos täs päivän mittaan sitte....DD
- Yxitypy
Hyvä runo Pervokki :=))
- Yxitypy
pervokki kirjoitti:
..teen joskus runokirjan..pervokin kootut..
Ostan sen heti, jos kaikki runot siinä ovat noin positiivisia. Tuollaisten runojen lukemisesta tulee hyvälle mielelle :=))
- kbasa
salgavalga ga laguunin yö
suomuinen soppa ruijan hyrskyistä.. - Alien-8
kansanomaiset sanat.Sopivat myös aika paljon alienin elämään.
Turussa oli aikoinaan ravintola nimeltä Mosel,josta syntyi klassinen paikkakunnan sanonta:"Olet hidalgo minkä moinen,Mosel kotisi on toinen". - Sini_siivetär
sun kellon räminä herätti myös mun, vähän se on kuin vikas sun, mutta anteeksi annan ja korren kekoon kannan,kyllä aurinko varmasti alkaa paistaa ja pakko on peitto nenänpäältä laistaa, nyt minäkin ylös nousen täältä ja heitän yöpuvun pois päältä, lenkkaria jalkaan laitan ja matkaa taitan, mieli on sirkeä, kun siivetär on virkeä, löydän myös onnen jyvän ja tunnen ystävyyden syvän..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 113748
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka433608- 1543398
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032695Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv762651Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61808- 441455
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4031188Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos591165Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121068
