Tuomas rahastaa ja yrittää kaikkensa,esim. esittelemällä isänsä rakentamaa hirsitaloaan "Kylässä" ,johon hän olisi valmis muuttamaan milloin tahansa... Eikä hän itse pysty lukemaan hänestä kirjoitettuja juttuja, koska on niin herkkä ihminen.
Tarja panostaa musiikin tekoon/äänensä treenaamiseen, ja konsertoi vaan paikoissa joissa ihmiset haluavat keskittyä musiikkiin.
Ei tarvitse katsella kännisiä NW:n jätkiä ja solistia.
Tuomas rahastaa ja esittelee isänsä rakentamaa hirsiltaloaan lehdille
8
1729
Vastaukset
- nyt sitten
varmaan tienaa paljonkin rahaa jollain haastattelulla.... pakko kysyä et ootko nää jotenkin pöljä tai henkisesti sairas ?
- Angel beuaty
En ole pöljä tai ns. henkisesti sairas.Oikealta termiltä se kirjoittettaisiin psyykkisesti sairas.
Olen opiskellut biolääketiedettä Kuopion yliopistossa, ja tehnyt siellä kandin tutkinnon siitä.
Olen Tarjan ystävä.
Enempää et saa tietää.
Ja pitäydy asialinjalla ennenkuin kirjoitat mitään tyhmiä juttuja nettiin.TULIKO SELVÄKSI ASIA NYT?!! - opiskelut:
Angel beuaty kirjoitti:
En ole pöljä tai ns. henkisesti sairas.Oikealta termiltä se kirjoittettaisiin psyykkisesti sairas.
Olen opiskellut biolääketiedettä Kuopion yliopistossa, ja tehnyt siellä kandin tutkinnon siitä.
Olen Tarjan ystävä.
Enempää et saa tietää.
Ja pitäydy asialinjalla ennenkuin kirjoitat mitään tyhmiä juttuja nettiin.TULIKO SELVÄKSI ASIA NYT?!!Pöljä mikä pöljä! Noin tyhmän avauksen olisi aivan helposti voinut jättää tekemättä. Varsinkaan kun se ei mitenkään kuulu tämän palstan otsikon alle.
- Vähintään monta merkkiä
Angel beuaty kirjoitti:
En ole pöljä tai ns. henkisesti sairas.Oikealta termiltä se kirjoittettaisiin psyykkisesti sairas.
Olen opiskellut biolääketiedettä Kuopion yliopistossa, ja tehnyt siellä kandin tutkinnon siitä.
Olen Tarjan ystävä.
Enempää et saa tietää.
Ja pitäydy asialinjalla ennenkuin kirjoitat mitään tyhmiä juttuja nettiin.TULIKO SELVÄKSI ASIA NYT?!!ainakin yrittää elää niinkuin saarnaa. Ihan tuohon "tyhmien juttujen kirjoittamista nettiin" viitaten.
Ja ettei mene älyttömästi aiheen vierestä, niin mun musiikkimaku on niinkin hirmuisen laaja, että pystyn kuuntelemaan erittäin sujuvasti ja mielelläni Tarjan tuotantoa plus NW:tä kaikilla tähänastisilla kokoonpanoillaan.
Tarjan joululevyä en ole jaksanut hankkia kun mulla on jo suurinpiirtein tarvitsemani joululevyt (eli Eläkeläisten "Joulutorttu", Viikatteen "Vuoden synkin juhla" sekä Ajattaran joulusinglet)
- avaus...
tekee tällä palstalla? Ei mitään.
- äimäkäs
No huh huh!!!
- redonion
Vaikea sanoa jos tämä viesti on sarkasmiaa tai totisesti meinattu.
- zerwythotion&bröts
Biolääketieteen kandi olis jo lööppikamaa...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-257515Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986176Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1194276- 1554224
- 1631971
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.511893- 631852
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1461759- 451564
- 401539