Conan O´Brien on Sub:lla aina arkisin iltamyöhään ja uusintana seuraavana aamuna.
Lähetysajat ovat yksinkertaisesti todella huonot.
Ensimmäinen esitys on liian myöhään yöllä, eikä yleensä voi valvoa ja katsoa sitä, koska aamulla ihmiset heräävät aikaisin kouluihin ja töihin.
Uusinnat ovat aamupäivällä klo 11.10, jolloin ohjelmaa ei myöskään pysty näkemään.
Siksi vaadimmekin Sub:ia vaihtamaan ohjelmistonsa takaisin niin, että Conan O´Brien tulisi uusintana iltapäivällä kuten ennenkin, ja silloin ihmisillä olisi mahdollisuus nähdä se (huom. myös katsojaluvut nousisivat!).
Keräämme tähän adressiin mahdollisimman paljon nimiä ja päätteeksi lähetämme suoraan Sub:lle.
_______________________________________________
Eli nimeä tulemaan! Jokainen allekirjoitus on tärkeä ja arvostamme sitä kovasti! :)
http://www.adressit.com/conan1
Conan O´Brien takaisin iltapäivään
12
1865
Vastaukset 12
- ........
Kun on viikon katsonut kyseistä ohjelmaa niin on nähnyt kaikki jaksot. Samaa kaavaa toistetaan alusta loppuun, jos kerran viikossa katsoo niin menettelee, mutta joka päivä niin ei jumalauta.
Conan O´Brien on jo kulutettu loppuun, aikansa kutakin.- nuor1
Conan on just paras! Ja uppoaa ainakin nuorempaan polveen, joka onkin ohjelman pääkohderyhmää.
Vaikka toistoa onkin, se ei haittaa! Conanin itsensä takia jaksaa ruudun ääreen raahautua vaikka joka päivä :) tai siis jaksaisi jos se tulisi siihen kellonaikaan, että sitä (saakeli soikoon) olisi edes teoriassa aikaa katsoa!!
Hei SUB!! You suck!!
- VHS DVD HDD ym
Äskettäin (1970-luvulla) on markkinoille tullut kotikäyttöön tarkoitettuja kuvatallennusmenetelmiä.
Kannattaa kysyä lähimmästä kodintekniikkamyymälästä.- yksinkertaista
Videoni lakkasi toimimasta digiboxin takia. DVD soitinta tai tallentavaa boxia ainakaan minulla ei ole varaa ostaa.
Kiitti siis ihan sikana neuvosta, ei olis tullu MIELEENIKÄÄN muutoin. - mies..
yksinkertaista kirjoitti:
Videoni lakkasi toimimasta digiboxin takia. DVD soitinta tai tallentavaa boxia ainakaan minulla ei ole varaa ostaa.
Kiitti siis ihan sikana neuvosta, ei olis tullu MIELEENIKÄÄN muutoin.Kyllä se nykyään on niin, että tallentava higi-boxi on minimum vaatimus(!) Ei ole elämää ilman sitä, tämmöisen hommaamalla olen voinut seurata paljon uusia sarjoja, kuten Kovan Onnen Kundi :)
- video lakkasi
yksinkertaista kirjoitti:
Videoni lakkasi toimimasta digiboxin takia. DVD soitinta tai tallentavaa boxia ainakaan minulla ei ole varaa ostaa.
Kiitti siis ihan sikana neuvosta, ei olis tullu MIELEENIKÄÄN muutoin.toimimasta digiboksin takia?
Videonauhuri toimii kyllä digiboksin kanssa aivan hyvin. Ainoa ero aiempaan on, että jos sinulla on yksi digiviritin, et voi katsoa toista kanavaa samalla kun nauhoitat yhtä. - juuu-u
video lakkasi kirjoitti:
toimimasta digiboksin takia?
Videonauhuri toimii kyllä digiboksin kanssa aivan hyvin. Ainoa ero aiempaan on, että jos sinulla on yksi digiviritin, et voi katsoa toista kanavaa samalla kun nauhoitat yhtä.Näinpä juuri. Ja siksi se ei toimikaan.
Todellakin jätän töllön auki yöksi/päiväksi. Älä luulekaan. - sfgwertssxd
juuu-u kirjoitti:
Näinpä juuri. Ja siksi se ei toimikaan.
Todellakin jätän töllön auki yöksi/päiväksi. Älä luulekaan.Sinulla on siis analoginen tv, videonauhuri ja digiboksi. Jotta voisit nauhoittaa digiboksista ajastettuna, ei sinun yleensä tarvitse jättää tv:tä päälle.
Jos boksissa on kaksi scarttia (tv, vcr), ne kytketään juuri noin, eli 'tv'-liitännästä tv:n ykkös-scartiin ja 'vcr'-liitännästä nauhurin johonkin (yleensä ykkös)scartiin. Scartkaapeleiden kannattaa olla täyskytkettyjä.
Kun nyt haluat ajastaa ohjelman, ohjelmoit videon kuten ennenkin, paitsi aseta kanavaksi E1, AV1 Line1 tai vastaava (tarkoittaa sitä scart-liitäntää). Useimmissa digibokseissa on myös ajastin, joka pitää ohjelmoida vastaavasti. Jos boksissa ei ole ajastinta, se pitää jättää päälle ja sille kanavalle, josta halutaan nauhoittaa.
Miksi tämä ei mielestäsi toimi? - Otto-Wille Kuusinen
sfgwertssxd kirjoitti:
Sinulla on siis analoginen tv, videonauhuri ja digiboksi. Jotta voisit nauhoittaa digiboksista ajastettuna, ei sinun yleensä tarvitse jättää tv:tä päälle.
Jos boksissa on kaksi scarttia (tv, vcr), ne kytketään juuri noin, eli 'tv'-liitännästä tv:n ykkös-scartiin ja 'vcr'-liitännästä nauhurin johonkin (yleensä ykkös)scartiin. Scartkaapeleiden kannattaa olla täyskytkettyjä.
Kun nyt haluat ajastaa ohjelman, ohjelmoit videon kuten ennenkin, paitsi aseta kanavaksi E1, AV1 Line1 tai vastaava (tarkoittaa sitä scart-liitäntää). Useimmissa digibokseissa on myös ajastin, joka pitää ohjelmoida vastaavasti. Jos boksissa ei ole ajastinta, se pitää jättää päälle ja sille kanavalle, josta halutaan nauhoittaa.
Miksi tämä ei mielestäsi toimi?Konania töllöön ja heti!
- Xerxes
Kyllä! Nyt hyvät ihmiset pistämään oma allekirjoitus muitten joukkoon!
Ajatelkaa myös meitä keillä ei ole mitään hemmetin snobbailevia tallentavia ultradigiboxeja.- tarvita mitään
tallentavia ultrabokseja, perusboksi ja videonauhuri riittävät hyvin.
- k233
Ei kyllä enää Conania jaksa katsoa, kun tuo MAX otti hiljattain ohjelmistoonsa Lettermanin. Conanin voi tallentaa DVD:lle, jos ohjelmassa on kiinnostavia vieraita. Sketsit ovat sitä samaa vanhaa, harva niistä enää naurattaa. Lähinnä voidaan puhua myötähäpeästä Conania kohtaan. Esimerkkinä joskus tuli sketsinä kamasutraluurangot tms. niin teki mieli kovasti vaihtaa kanavaa.
Conanin hyvä ohjelmapaikkahan perustui kokonaan näille Suomisketseille. Nyt koko asia on unohdettu, eikä Conan ole enää Subille se ohjelma, joka tuo sille uusia katsojia. Tämä siis näkyy nyt ohjelmapaikan muutoksena. Toisena ikävänä asiana on tämä Conanin kuvasuhde, kun laajakuva on pitänyt pakottaa letterboxiksi. Laajakuva-tv:stä katsottaessa näyttää tosi karsealta, kun mustaa palkkia on joka puolella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa872049Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as391323Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu136993Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.214933- 81827
- 95813
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo215724- 73691
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,51690On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79638- 69621
- 35601
- 42568
- 55517
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25467Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28452Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin13449- 35444
- 33433
- 40427