3 v sitten olin jo menettänyt toivoni saamasta koskaan ketään. Sitten tuli komea ja suosittu ranskalainen poika ja kirjoitti mulle ranskankielisen lemmenviestin. Hänet olisin ottanut oikopäätä, jos oisin vain tiennyt hänen tunteistaan, mutta toivon kun olin menettänyt enkä ranskaa osannut... Suomessa käänsin viestin ja siitä lähtien en ole enää ajatellut etten saisi koskaan ketään ja oon jaksanu uskoo siihen viestiin.
Se viesti on auttanut mua lopulta uskoo itteeni. No, täytän just 20 eikä mulla oo vielkään ollut ketään... Surkea tilanne edelleen, mutta aina kun mietin tota viestiä jaksan taas vaan uskoa enkä vaivu epätoivoon. Se oli mun elämän käännekohta itseensä/ rakkauden löytymiseen uskomisen kannalta.
Aurinkoisessa
Kaliforniassa
1
553
Vastaukset
- vaivu
epätoivoon.Joka päivä on uusi mahdollisuus.Käy paikoissa,joissa voi tutustua ihmisiin tai kokeile kirjeen/mailinvaihdon kautta.Ei se ole mikään häpeä,vaikka ei olekaan vielä ollut ketään.Kaikkihan me olemme erilaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2731660Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle371532- 211370
- 961316
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan61217Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101047Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86950Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66925T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43911- 32900