Zero-Matin öykkäröinti pahenee

KEPUssa Zero-Matti Vanhasen vastaiset kannanotot voimistuvat.

Ylimielinen Zero-Matti haluaa, että hänet julistettaisiin KEPUn ikiaikaiseksi puheenjohtajaksi. Mitään puheenjohtajavaaleja ei Zero-Matin mielestä enää tulevaisuudessa tarvita.

Eilen näihin Zero-Matti Vanhasen öykkäröiviin kommentteihin puuttuivat mm. KEPUn eduskuntaryhmän puheenjohtaja Timo Kalli että KEPUn varapuheenjohtaja Paula Lehtomäki.

Näköjään tälla mannertenvälisellä nahjuksella naisseikkailut ovat syöneet viimeisenkin järjen hivenen. Zero-Mattihan kuvasi jo aiemmin itseään Susan Kuroselle lähettämissään tekstiviesteissä "Euroopan presidentiksi".

5

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vanhanen,

      Valittava uudeksi Kekkoseksi.

    • nahjus!

      Jos Kekkosta on uskominen ja miksi ei olisi?!

      " Iso P aasi 0 (nolla) = Paasio "

      (U. K. Kekkonen)

    • pol.t.

      Matti Vanhasella on näköjään noussut kusi päähän. Todellisuudentajun himmenemisestä ovat kyllä jo aiemmin kertoneet mm. lausunto ettei Suomessa olevasta vähäosaisuudesta saa puhua ja tietysti tuo naurettava oikeudenkäynti Susan Ruususta vastaan.

      • toistoa tuulikki

        ukkolan poppoo.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1093
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      539
    6. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      531
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      525
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      464
    Aihe