KEPU Politikoi?

7276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Koko tuossa farssiksi menneessä ohjelmassa on yksi hyvä puoli. Jokainen BÖNDE tekee kännykällään Kanervat ja luonto pelastuu. Nimittäin kaikki apulantarahat menee kännylaskuihin, eikä ole varaa kylvää peltojen kautta apupaskaa vesistöihin. EU ei varmaankaan ehdi lanseerata uutta tukijärjestelmää tähän tarkoitukseen. Paitsi voihan Sirkka-Liisa tulla apuun. Kyllähän se yksi tuki sopii sinne muiden jatkoksi.

Äänestä
  • Täytyy kuitenkin muistaa, että kokoomuslaiset ja rkp-läiset ja perussuomalaiset ja kristilliset böndet jäävät vielä jäljelle... vai ovatko hekin tässä juonessa mukana. Toivottavasti eivät, sillä muuten meiltä loppuu leipä. Loppuu se tietysti siihenkin jo, jos kepulaisilla ei ole enää varaa ostaa lannoitteita. Jos niin käy, syy ei ole kuitenkaan tekstiviestien, vaan sen, että Kemira Grow Hown omistajaksi tullut norjalainen Yara nosti syksyllä lannoitteiden hintaa 50 %.

    Oletko koskaan pohtinut omaa rooliasi vesistöjen rehevöitymisessä? Meinaan vain, että sinua vartenhan sitä ruokaa kai tuotetaan? Ja mihin ne omat jätteesi päätyvät, kun huuhtelet alas viemäristä? Ne puhdistetaan, sanot, mutta hei, eivät ne ravinteet mihinkään katoa, ne vain poistetaan viemärivedestä (osittain). Mihin ne laitetaan sitten? Minä tiedän, mutta tiedätkö sinä? Tämä on nimittäin se, mikä vesistöjä rehevöittää. Meni vähän off topic, mutta tämähän on keskustelupalsta.

    Äänestä

Eiköhän jokainen normaalijärjellä ajatteleva kansalainen ymmärrä, ettei millään puolueella ole vähäisintäkään kiinnostusta jonkun tv-ohjelman lopputulokseen vaikuttamiseksi.

Puoluetoimistoja työllistävät ihan eri asiat kuin tanssiohjelman äänestykset. Tässä on taas hyvä esimerkki suomalaisen journalismin tasosta. Kuka tahansa Pena lähettää lehteen viestin, että kepulaiset masinoi... Ettei vain olisi viestikin tullut työkaverin kännykästä.

Ja joku vielä ottaa tällaiset tosissaan.

Äänestä

Nyt Iltalehden ei tarvitse muuta kuin selvittää, kuka lähetti viestin heidän loukatulle lukijaraasulleen. Jos hän ei osoittaudu Kepun politrukiksi, niin kysytään sitten siltä, joka hänelle lähettiviestin jne. Ja ennen pitkää saamme selville, että tekstiviestikiertokierjeen laittoi liikkelle ... ei suinkaan Kepun puoluetoimisto, vaan Iltalehden toimitus! Jeeeee! Ja taas meni lehti kaupaksi.

Äänestä

Jännää, miten pääkaupunkiseutulaiset toimittajat kihisevät raivosta, kun kepulainen juntti paistattelee kansansuosiossa.

Jos kyseessä olisi sivarin käynyt helsinkiläinen vihreä homoseksuaalisesti suuntautunut oraanpurija, niin hän olisi median lemmikki, vaikka toinen jalka olisi amputoitu.

Äänestä

Iltalehti teki itse itselleen uutisen. No, tämäkin taitaa vain lisätä Kaikkosen kannatusta.

Äänestä

Toissa vuonna Jone Nikula ei osannut mitään, mutta keikkui mukana tuskaisen kauan. Kepulaisetko sitä äänestivät?

Viime vuonna Eppu Salminen ei edes yrittänyt, vittuili tuomareille ja sai jatkaa. Kepun salajuoni???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tähänkin sekoitettiin polit... kirjoitti:

Nyt alkaa homma paljastumaan:

http://www.iltalehti.fi/tanssi/200804097491648_tn.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu