turvatyynyjen poiskytkentä

Mistä 2000-luvun autoista (muista kuin mainituista) saa etumatkustajan turvatyynyn pois päältä esim. avaimella??

- citroen
- peugeot
- fiat (?)

Tarvetta on joskus sijoittaa turvaistuin eteen.
3429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi istuin pitäisi laittaa eteen?

Äänestä
  • Pääsääntöisesti ei pidä eikä tarvitsekaan, mutta mahdollisuus on hyvä olla olemassa.

    Äänestä

ainakin vagin kulkineista, fordista ja volvosta saa joko suoraan tai rahalla matkustajan bagin on/off. ford volvo audi (muistaakseni) ottaa tosta 100-200€ "lisävarusteena".

isofixit eteen onkin sitten harvinaisempi juttu. ainakin octaviaan saa sen lisävarusteena tupakkakartongin hinnalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä autoissa? kirjoitti:

Mistä 2000-luvun autoista (muista kuin mainituista) saa etumatkustajan turvatyynyn pois päältä esim. avaimella??

- citroen
- peugeot
- fiat (?)

Tarvetta on joskus sijoittaa turvaistuin eteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu