Onko USA paha maa?

Eli jos USA on sinusta paha maa ja oikea saatana, niin vastaa tähän viesti ketjuun jotenkin.

Jos taas pidät USA:aa hyvänä valtiona älä kommentoi tähän sanallakaan

Viestien kokonaismäärä kertoo onko USA paha vai hyvä

Eli jos tähän ei tule kuin yksi viesti, on USA palstan enemmistön mielestä hyvä, mutta jos tulee vaikkapa 50 viestiä USA:aa pidetään aika paskana maana.
8294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

mutta se johtuu tämän hetken päättäjistä siellä.
Sotateollisuuden edustajat ja pieni joukko muita?

Äänestä

paljon parempi maa kuin esim. Suomi, USA on johtava sivistyksen ja rauhan tuoja/viejä maailmassa.
USA on KAIKKIA muita maita edellä älyllisesti.

Äänestä
  • Vai etkö osaa lukea?

    Äänestä

  • Tarkentaja. kirjoitti:

    Vai etkö osaa lukea?

    Ironia, on yksi muoto sanoa asioita.
    Tarkentaisit vain sen että onko johtajat hyviä, vai kansa.
    Maahan ei tee mitään, se vallanhimoinen johto siellä on ymmärtämättömyyksissään pilaamassa kaiken.

    Äänestä

monta kertaa, että tulee toi 50 varmasti täyteen ;) siitä huono gallupintekopaikka tää palsta, että kaikki voi vastailla niin monta kertaa kuin haluaa.

USA on paha. USA on paha valtio. Koko kansaa en sen sijaan vihaa, on siellä paljon hyviäkin tyyppejä.

Äänestä

VOI VITTU! KUN OOT TYHMÄ ÄIJÄ. Sä joka olet muka probagandassa mestari, kun osaat ulkoa ton teidän Epistolan, jossa Venäjä on koittanut aina selittää asioita kannaltaan paremmaksi. Ja kun mä jauhan asiaa, niin silloin ei susta oo edes vastustajaa, vaikka kuvittet omaavas älykkyyden jolla päihität vaikka alahuoneen Parlamentin. HEI! SÄ OOT KOMMARI, JOKA EI MYÖNNÄ SUKUNSA POIKKEUS TILANNETTA SUOMESSA. TEILLÄ ON SUKUNNE JUURET RYSSIASSA AINOASTAAN, JA SIKSI OLET NIIN LÄNTTÄ VASTAAN. JA ME KUN OLLAAN OLTU AINA KIMPASSA AMERIKAN KANSSA. JO SILLOIN KUN SUN VAARI OTTI JA LÄHTI PAKOON SUOMESTA, MUTTA SELVIS SIITÄKIN KIERTUEESTA TOSSA LAAJASSA VENÄJÄN MAASSA. JA TULI TAKAISIN MELKEIN PUOLI KUOLLEENA SUOMEEN LOPULTA. JÄI VAAN KERTOMATTA TEILLE ONNETTOMILLE KASVATETTAVILLE, ETTÄ EI SE OLLUT ONNELA SITTENKÄÄN, VAIKKA NIIN ME USKOTTIIN PROBAGANDAN ANSIOSTA. JA TÄNÄÄN OOT KELVOTTOMIEN TAUSTATIETOJEN VARASSA, TOSSAKIN ASIASSA. KUN YLPEYS EI ANNA MAHDOLLISUUTTA EDES TULEVILLE JÄLKIPOLVILLE TAJUTA ISO ISÄNSÄ KOKEMUKSISTA. VAI VOITKO VÄITTÄÄ MUUTA SAATANAN! KELVOTON ÄIJÄ, SUN SUKUSI PUOLESTA. SALUT

Äänestä
  • Sinustakin Raakkuna siis USA on paha?

    Äänestä

  • ??? kirjoitti:

    Sinustakin Raakkuna siis USA on paha?

    Sun isäs oli sitä mieltä ainoastaan. Mutta muutti kantansa sen jälkeen kun otti vaimostaan eron, ja alkoi seurustelemaan uuden kumppaninsa kanssa. Ja näin tiedon uusi merkitys lopulta valkeni faijalleskin, että Amerikka on itse asiassa parempi vaihtoehto, kuin Venäjä oli siihen asti suvussanne. Ja sulle ei tätä koskaan ole kerrottu, vai mitä. SALUT

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gallup. kirjoitti:

Eli jos USA on sinusta paha maa ja oikea saatana, niin vastaa tähän viesti ketjuun jotenkin.

Jos taas pidät USA:aa hyvänä valtiona älä kommentoi tähän sanallakaan

Viestien kokonaismäärä kertoo onko USA paha vai hyvä

Eli jos tähän ei tule kuin yksi viesti, on USA palstan enemmistön mielestä hyvä, mutta jos tulee vaikkapa 50 viestiä USA:aa pidetään aika paskana maana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu