1200e/vuodessa täyskasko ei yhtään bonareita :-/ polo 1,4
PimPPi
Paljonko maksat vakuutus maksuja
16
2610
Vastaukset
- yetit
n.190eur/vuosi pelkkä liikennevak. täysillä bonuksilla -> 20v. vanha toitsu 2,0l
En kyllä saa yli 1000€ vaikka asuisit Hesan keskustassa ja olisit 18 vuotias. Voit tehdä itsellesi palveluksen ja laskea vaikka netissä itsellesi tarjouksen. Tai sit kävelet suoraan omaan yhtiöösi ja sanot että 300€ pois, kun olet saanut halvemman tarjousen. Pistä liikenteen ja kaskon hinta eriteltynä tähän niin kerron mistä nipistät.
- rafael_f
16 vuotta vanha auto ja pakollinen liikennevakuutus 176€/vuosi.
- Hintatason kanssa pärjää
Sisältää pakollisen liikennevakuutuksen ja täyskaskon kaikilla bonuksilla.
Auto on 7:lle rekisteröity iso tila-auto:
- pituus 4,86 / leveys 1,90 / korkeus 1,75
- omapaino 1850 kg
- iskutilavuus 2.2
- teho 150 hv
..vaikka tunnettu ja vanha vakuutusyhtiöni onkin näissä autovakuutuksissa edullinen, niin muutoin mm. se on laskutus- ja tietojärjestelmiin paska, eli vaihdan heti, jos siltä firmalta saan yhtä edullisen vakuutuksen, missä kaikki muut vakuutukseni ovat!- oli-
liikennevakuutuksen bonus.
- vakuutukset
niin selviää paljonko maksat liikaa.
- sitä
voisi kilpailuttaa, kun liikennevakuutuksiin ei saa ylimääräisiä bonuksia ja kaskoon saa 60 %. Tämän takia kovin suuria eroja ei synny.
- muutaman
sitä kirjoitti:
voisi kilpailuttaa, kun liikennevakuutuksiin ei saa ylimääräisiä bonuksia ja kaskoon saa 60 %. Tämän takia kovin suuria eroja ei synny.
konttoriin niin huomaat eron, vaikka on täydet bonukset niin erotus oli yli 200€ vuodessa!
- ....
sitä kirjoitti:
voisi kilpailuttaa, kun liikennevakuutuksiin ei saa ylimääräisiä bonuksia ja kaskoon saa 60 %. Tämän takia kovin suuria eroja ei synny.
Kaskoon saa monista yhtiöistä suoraan 70% bonukset, joten kysellä kannattaa.
- Ostin
Ostin ekan autoni syksyllä, ja liikkeelle lähdettiin 0 bonuksilla liikennevakuutuksen osalta, mutta kaskon osalta 70% bonuksilla, kanta-asiakkuuden johdosta. eli kannattaa vähän kysellä...
- kaikki..
saa ison alennuksen.
- taitaa saada
kaikki.. kirjoitti:
saa ison alennuksen.
Siksi ihmetyttää aloittajan hinta ja kaskon nolla bonukset... paitsi jos ei ole älynnyt kysyä.
- mä vaan tyhmä tyttö
Mä maksan vuodessa Mazdasta wm-87 653,40 euroa ja bonuksia on 10%
Liikennevakuutus on Pohjantähdessä Tampereella...
Pääsiskö jossain halvemmalla? - 1,8 mazda -98
Vaikka kaskossa (osakasko) on 70% bonusta ja liikennevakuutuksessa 0%, niin melkein 900€/vuosi. Yksikään vakuutusyhtiö ei tarjonnut halvemmalla, kalliimmalla kyllä. Liikaa on vakuutusmaksut vuodessa. Auton hinnat ovat vähän laskeneet, mutta vakuutusmaksut jatkavat nousuaan. Aloittaja puhuu totta, mullekin tarjottiin 1300€/vuosi ja siinäkin oli kaskossa jo -70% bonusta, että näin pääkaupunkiseudulla.
- kallista
mulla jeep gc -99 vuosimaksu täydellä kaskolla ja bonuksella 573€ eteläuudellamalla. otin tarjouksia monelta ja oli huomattavia eroja!
- vakuutus jenkeissä
Vertailun vuoksi vakuutus jenkeissä. Kahden uuden auton auton vakuutus arvoltaan noin $90k maksaa yhteensä $1900. Täällä hintaan vaikuttaa eniten missä asut. Jos asuttais halvalla alueella niin tosta lähtis noin $200-300 pois. Bonuksia tulee aika vähän.Ehkä $50 vuodessa. Omavastuu $500.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3563045Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011473En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841302- 1081301
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591245- 481135
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi791045Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24941- 33847