Tasa-arvo ei toimi, sen todistaa se että kommunismi ei toiminut, siinä kun ihmiset ovat huomattavasti tasa-arvoisempia kun kapitalismissa, joka vain kasvaa. se että köyhien ja rikkaiden välilen kuilu kasvaa, johtuu vain ihmisen normaalista kaipuuasta järjestykseen ja hierarkiaan, vaikka se tapahtuisi rahalla ja erittäin keinotekoisella sekä valheellisella mittarilla.
On tyhmää kuvitella ihmiset tasa-arvoiseksi, koska kaikki on erilaisia, joten kaikki ovat myös eriarvoisia.
Kaikilla on kyllä oikeus onnelisuuteen, mutta miten se saavutetaan, sitä ei massat voi koskaan ymmärtää, massa kun ovat aina hallitessaan ryhtyneet vain lyhytaikaisen tyydytyksen hankkimiseen joten tilanne on vain pahentunut.
Demokratia on antikristus, suurin ja kattavin valhe, johon massat on koskaan aivopesty uskomaan. Eikä kukaan huomaa että mitä demokraattisempi maa, sitä enemmän se kuluttaa luonnonvaroja, myös henkiset ongelmat kasvavat eniten ns, demokraattisissa maissa, tästä voi ymmärtää totuuden, demokratia on pitkänpäälle vahingollinen sekä maapallolle, että ihmisille.
Tätä ei hmiset ymmärrä, etenkään naiset, joten lapsille tuputetaan jo pikkulasesta ajatusta, että demokratia on ainoa oikea vaihtoehto. Mutta totuus on että demokratia on enemistö ja sitä kautta naisvalta, jokam lisää vain henkistä pahoinvointia, sekä itsekästä ajattelua.
Vain se että ihmiset ovat kasvaneet uskonnon ja uskovaisten vaikutuspiirissä, on aiheuttanut sen että ihmiset uskovat sokeasti demokratiaan, tajuamatta että siitä on demokratiasta lyhytaikaista etua, mutta pidemällä aikavälillä tilanne vain pahenee.Tämä kuulostaa yhtä oudolta kun se, että maapallon on pyöreä 1500-luvulla.
Kuvitelma siitä, että ihmiset olisivat viisastuneet ja kehittyneet kasvaessaan ulos luonnonmukaisuudesta on valhe, se on alamäessä kun vauhti kiihtyy.
Totuus tasa-arvosta
9
692
Vastaukset
- Vastine
Paljon oli jutussa perusteltua asiaa, mutta historiasta ja kehitylsestä olen erimieltä.
- Ida
Siis kommunismi-diktatuuri ei toimi ja demokratia ei toimi.
No mikäs se sitten toimii?
Oikeistodiktatuuriko?
No ei sekään toimi.
Katso vaikka Afrikan tai Aasian oikeistodiktatuureja. - meddie
...siis kaikki jotka ovat erilaisia kuin sinä ovat sinua huonompia? Onpas todella laaja-alainen ja epäitsekäs näkemys...
- Luonnonmukaisuudesta
Viimeinen lauseesi sai minut miettimään. Olemme kasvaneet ulos luonnonmukaisuudesta.
Sanoit myös, etteivät varsinkaan naiset voi ymmärtää.
Kelpuutan siis kommenttisi feminismi-palstalle.
Ehkä aikojen alussa miehet näyttivät kaapin paikan.
Luola-aikoina oli taisteltava villieläimiä vastaan.
Nyt villieläimet ovat ainakin Suomessa Korkeasaaressa.
Luolissa emme enää asu.
Naiset voivat valita, elävätkö parisuhteessa vai yksin.
Sattuneesta syystä elämme nyt vuonna 2003.
Keskiajalle emme pääse takaisin vaikka haluaisimme.
Naisilla on joskus ollut paremmatkin oltavat.
Historiotsijat ovat kirjoittaneet aiheesta montakin kirjaa.
Luomutuotteet lisäävät alaa. Luonnonmukaisuus on kaikille hyväksi.
Katsoin eilen Rimakauhua ja rakkautta. Vauvan isä kärsi äidin liiasta keskittymisestä lapseen.
Rintapumppu pelasti parisuhteen. Tuttipullosta imetys lähensi vauvan ja isän
suhdetta.
Luonnonmukaisuuteen palaaminen voi joskus olla hyvinkin pienestä asiasta
kiinni.
Keskustellaan tällä feminismi-palstalla asiallisesti.
Soneraplazan Ellien keskustelut on nollattu.
Vain muutama palsta on jäljellä. Liekö teko tahallinen vai jonkin
tietokoneongelman vika.
Joskus luonnonmukaisuus ei auta tietokoneaikana.
Viisaatkin ajatukset häipyvät taivaan tuuliin. - vm.77
olisi aika kehittää uusia hallitusmuotoja. Onko sinulla käynyt mielessä, että maailman loppuun asti tuskin ainoat tavat hallita tulevat olemaan: demokratia, despotismi, fasismi, kommunismi, jne.
- niinniin
Mutta epäkohtaa ihminen ryhtyy poistamaan vasta kun on sen huomannut.
- Ida
niinniin kirjoitti:
Mutta epäkohtaa ihminen ryhtyy poistamaan vasta kun on sen huomannut.
Enimmäkseen enin osa ihmisistä on niin laiskoja etteivät viitsi tehdä mitään asioille niin kauan kuin on ruokaa ja lämmintä.
- Valerie S.
Sittenkun miehiä ei enää ole, kaikki toimivan yhteiskunnan palaset loksahtavat paikalleen SCUM:in iskun voimasta ja KAIKKI ALKAA TOIMIA.
Cutting up-terveisin,
Valerie
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507989Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672273Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332194- 1471764
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251254Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511239Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1101158Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65845Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.59806Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7750