Suomalaisten perisynti pukeutua masentaviin väreihin, on rukseeta takkia ja pipoo, kuin hullujenhuoneesta karannutta jengii. Sininen on toinen kauhuväri mustan ohella! Eikö uskalleta värikkäisiin pastelliväreihin, kiiltäviin, kukoistaviin asuihin pukeutua, täytyykö kaikki olla masentavan tummaa halpiskamaa, joita enää kiinalaisetkaan ei panis päälleen?
Miksi tummiin pukeudut?
Maastoutuako?
12616
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
päälleni sellaista mikä ei kiinalaisillekkaan kelpaa, no en...
En kyllä kirkkaita värejäkään, murrettua tahi pastellivärit käy...
sitä vissiin sit lähtis...ennen vappua... Ois sit hianona uusis kledjuis!!!
MPx
Silipan!Päevä on pelastettu!
milloinka annat rakkaan vaimosi sanasen kaksi vaihtaa kanssani, odotan sitä innolla...
Tiällähän minä, ja miun rakas vaimoni. Se kato kirjottaa ylös siun viestejä.
*te olette äärettömän fiksuja, siis... sinä ja vaimosi*, löytyisipä teidän kaltaisianne enemmän, tämä lausahdus tuli suoraan sydämestäni.
Kiitos Silipa! Sie olet kultane!
onks mun hiukset nyt hyvin?
väreinä sinisen eri sävyt, punainen, valkoinen ja musta.
samaa mieltä, että monesti Suomessa poiketessa nk. hyvinpukeutujat näyttää siltä kun olisivat hautajaisiin menossa. No, ehkä ne sitten oli menossa sinne. En kysyny.
Kyllä täältä kotomaasta löytyy mainitsemallasi tavalla pukeutuvia tyyppejä. On värikkäitä kuteita, kiiltoa siellä täällä ja todella röyhelöistä ja kukoistavaa takkia sun muuta.
Heitä kutsutaan homoiksi ja transvestiiteiksi.
kommentoida täysin asiatonta kirjoitustasi, että ensinnäkään aloittaja ei maininnut puhuiko miehistä vai naisista ja toiseksi vaatteet ei tee kenestäkään homoa se vaatii ihan jotain muuta.