Ottakaa Paula kehiin, hyvänsäänaikana

3211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

senkin pittää erota

Äänestä

Paula Lehtomäen noste perustuu vahvoihin mielikuviin. Hän on rehevän savokarjalaisen emännän näköinen, mutta on isänsä esimerkin viitoittamana innostunut politiikasta eikä vain Karjalan piirakoiden leipomisesta.

Lehtomäki nousi parrasvaloihin Jäätteenmäen kampanjan myötä. Hänkin älysi olla tukematta Jäätteenmäen valheita, minkä vuoksi välttyi ikävältä poliittiselta leimautumiselta. Mitään erityisiä poliittisia näyttöjä ei Lehtomäellä ole. Hän puhuu paljon, mutta enimmäkseen suusta tulee erilaisia fraaseja ilman kummempaa sisältöä.

Lehtomäki ei ole erityisen profiloitunut tahtopoliitikkona. Siksi hänen on vaikea menestyä Kepussa. Hänestä ei ole sujuvaksi valehtelijaksi. Hän ei Sirkka-Liisa Anttilan tavoin pysty sanomaan, että maatalous ei saastuta lainkaan ja vaatimaan sellaisen puheen jälkeen lisää ympäristötukirahaa maatalousyrittäjille. Lehtonäki ei osaa kääntää virikepalloja kepurahaksi ja maksattaa kansalaisilla siitä, että suostuu hoitamaan eläimiään lakien ja hyvien tapojen mukaisesti.

Kun Lehtomäeltä puuttuu sisäsyntyinen kepulainen viekkaus, hänen ei uskota menestyvän kovassa maailmassa. Kepulaiset ovat tottuneet ottamaan omansa pois kepulikonstein. Näistä tempuista Lehtomäeltä puuttuvat näytöt ja siitä kepulaiset vaikuttajat vetävät pitkän miinuksen hänen kohdalleen. Hänen arvellaan olevan siten muiden johdateltavissa. Toista kokoomusmielistä Matti Vanhasta ei enää tarvita. Siksi on vaikea uskoa, että Jarmo Korhosen raapustamissa muistilapuissa olisi Paula Lehtomäen nimi kovin korkealla.

Äänestä

ajat sitten, että sillä tytöllä on myöskin aivot,joilla hän ajattelee, kylläpä muistuttaa tuossa logissaan niin pirusti Sosialidemokraattista naisimmeistä, että oikein tulin hyvälle mielelle.

Kunhan nyt nämä juntit eivät voisi tätäPaulaa myrkyttää sisältäpäin,kumpa hänellä pysyisi nuo Demarinaisten ajatukset mahdollisimman hyvin päässään, niin kyllä siitä hyvä tulisi.

Siinä on nyt vaarana, että hänet "Jyrätään",puoluekoneiston taholta, varsinkin jos hän heittäytyy hyvinkin sosiaaliseksi Ministeriksi. Kepuhan ai salli toisinajattelijoita joukossaan. Kuitenkin Paulan ulostuonnit vaikuttavat hyvin sosiaalisilta, ja sitähän Kepun johtomiehet eivät hyväksy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MattiLehtonen kirjoitti:

http://www2.eduskunta.fi/fakta/edustaja/581/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu