Kaikkea ne jenkit

5171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

  • ja hyvää. kirjoitti:

    rakentelijat pitäisi laittaa syömään ne aineet, mitä niissä on sisällä. Oppisivatpahan kunnioittamaan ihmisiä..

    Äänestä

  • lelujen kirjoitti:

    rakentelijat pitäisi laittaa syömään ne aineet, mitä niissä on sisällä. Oppisivatpahan kunnioittamaan ihmisiä..

    sinut tunkea persereikään, takaisin kasvamaan. Hah hah hah haaaa!

    Äänestä

Yks teknologia jonka kehitys hyytyi on ns. Ground effect plane.
Nuo on aikoinaan kehitetty maihinnousualuksiksi, jotka lentävät matalalla tutka katveessa, sellaisella nopeudella, ettei normaali tykistö pysty seuraamaan niitä.
Tekniikka on myös energia tehokas verrattuna lentokoneisiin.
Jostain syystä tämän teknologian kehitys päättyi Neuvostoliiton kaatumiseen.

Jossain vaiheessa USA yritettiin tehdä vastaava laitetta kaupalliseen rahti kuljetukseen, mutta häkkyrää ei ole koskaan saatu toimivaksi.

http://www.youtube.com/watch?v=rUTWWsh6iGA&NR=1

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keksiikin kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=H9AMtUeyDP0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu