Mitä tämä tekstarikiima

Kaikki näyttävät menneen sekaisin joistain Vanhasen tekstareista jotka kuulemma on julkaistu Ruotsissa. Siis mikä helvetin juttu tämä nyt on? Tekstiviestien alkuperäistä julkaisupaikkaa ei kukaan näytä tietävän, eikä kukaan voi osoittaa, missä nämä viestit olisivat kootusti esillä, mutta vouhotus on kova, vaikka mitään ei ole edes nähty.
4161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

asiasta - siinä ongelma - aina oikeusistuinta myöten.

Äänestä
  • Vaadin tekstiviestejäsi julkaistavaksi tai haastan sinut oikeuteen!
    Siinä sulle ongelmaa.

    Äänestä

Viestit löytää helposti googlella, kun laittaa hakukenttään julkaisijan sukunimen ja pääministerin sukunimen.

Eniten ihmettelen sitä, ettei pääministeri käytä välimerkkejä. Mutta itse viestien sisällössä ei ole mitään kummallista.

Äänestä

Nykyisin kaikki on kaupan "ahneuden sähköisestä maailmasta"-elämän pinta liidosta.
Onko meidän jokaisen yksityis asiat esim.netissä tmv.muodoin luettavissa,vaikka toitotetaan monistakin eri tieto lähteistä,että nämä eivät
päädy muiden tietoon.
Ei kai liene turvassa nykyään enään kukaan missään ja mistään,tässä sähkö median ähky tietotulva yhteisössä,edes omasta yksityisyydestään.
Ei myöskään tarvinne suurtakaan mielikuvitusta,jos haluaa todella alkaa etsiä/-tutkia määrättyjä asioita kuin henkilöitä...mitäs ja kuka tämä on ?
Aina pitää ottaa se mahdollisuus huomioon,kun lähettää sähköistä tekstiä,että se saattaa joskus päätyä muodossa tai toisessa-Julkisuuteen-vaikka EI olisi sinne tarkoitettu.
Että ottakaa vastuu sanoista/-kirjoituksista "sähkö median" kulusta elämän eri vaiheissa,aina on joku-joka...?
Maailma kuin ihmisetkin ovat kuin avoin kirja
kaiken kohtaamiselle,samoin-yksityis kansalaisille-myös,sillä enään meillä EI ole salattua elämää !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyt on? kirjoitti:

Kaikki näyttävät menneen sekaisin joistain Vanhasen tekstareista jotka kuulemma on julkaistu Ruotsissa. Siis mikä helvetin juttu tämä nyt on? Tekstiviestien alkuperäistä julkaisupaikkaa ei kukaan näytä tietävän, eikä kukaan voi osoittaa, missä nämä viestit olisivat kootusti esillä, mutta vouhotus on kova, vaikka mitään ei ole edes nähty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu