Haluisin kysellä, onko muilla ollut samanlaista, tai arvauksia mistä johtuu..
Olen nyt vuoden syönyt yasminelle pillereitä ja kaikki on ollut säännöllistä ja muutenkaan ei ole ollut sivuvaikutuksia tms..
Nyt kuitenkin vuoto alkoi kesken laattaa, 5pvä ennen viimeistä pilleriä, jonka otan perjantaina. Eli aika merkillinen paikka tyhjennykselle.. Kuitenkin yasminelle vihkosessa sanotaan;
"..jos ylimääräinen vuoto ilmaantuu vasta useamman käyttökuukauden jälkeen, lääkärin tulee tutkia vuodon syy"
Normaaliahan tämä olisi jos vasta olisin käytön aloittanut.
Eli huomenna sit varmasti vaan aikaa varailemaan, koska vuoto on jo runsasta..
Olen nyt vuoden syönyt yasminelle pillereitä ja kaikki on ollut säännöllistä ja muutenkaan ei ole ollut sivuvaikutuksia tms..
Nyt kuitenkin vuoto alkoi kesken laattaa, 5pvä ennen viimeistä pilleriä, jonka otan perjantaina. Eli aika merkillinen paikka tyhjennykselle.. Kuitenkin yasminelle vihkosessa sanotaan;
"..jos ylimääräinen vuoto ilmaantuu vasta useamman käyttökuukauden jälkeen, lääkärin tulee tutkia vuodon syy"
Normaaliahan tämä olisi jos vasta olisin käytön aloittanut.
Eli huomenna sit varmasti vaan aikaa varailemaan, koska vuoto on jo runsasta..
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ekojen kuukausien aikana, mut ei enää useamman kuukauden tai vuoden käytön jälkeen, joten lääkäriin vaan!