Kannattaa varoa minua

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000217&posting=22000000034484324

Joku on Markuksen kolmatta lukiessaan saanut ilmeisestikin ylhäältä tiedon että minussa on Riivaaja.

Itse en vielä ole oireita huomannut.

Oisko tullut jostain näytön läpi vaikka mulla on resoluutio 1600x1200?
3238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kai tiedät, että kaikki väärin ajattelevat ovat epärehellisä, joko älyllisesti tai muuten vaan, ja juonikkaan sorkkahemmon pikkuapulaisia. Ai niin ja tietysti pahoja, koska muutenhan 'pelastuneet' itse eivät olisikaan hyviä ja siten oikeauskoisia.

Voit vain sääliä ihmistä, joka elämässä on todellisten vastusten lisäksi vielä valtava määrä omassa päässä kehiteltyjä synti-, syyllisyysfantasioita ja vihamielisiä henkiolentoja niin paljon, että näkevät ympärillään vain negatiivisia asioita. Ja kaiken sen kehystää se iki-ihana perisyntiusko. Hyi oksennus sentään!

Äänestä
  • jos me ollaan "sorkkahemmon" orjia,
    meillä ei ole vastuuta viimeisellä
    tuomiolla. Eikös? Vedotaan vaan
    jeesukselle, et hei, Saatana pisti
    meidät tekee kaikkea pahaa, ei ollu
    meidän vika. Nyt on taivaspaikka
    varmistettu...

    Äänestä

täällä julkaista mitään noin typerää...
Itse en kyllä julkaisisi mitään tuollaista,
sillä saa vain mielisairaan kakaran leiman.

Toinen pointti on, että tuollaiset väitteet
edellyttävät uskoa Saatanaan. Eiks se käsky ollu:
"Älä pidä muita jumalia"?

Taitaa nm. Tomumaja piirrellä pentagrammeja
raamattuun ja uhrata yliajettuja pikkueläimiä mikroaaltouunissa.

Välillä pitää oikein pysähtyä miettimään,
mikä näitä ihmisiä vaivaa? Lääkityksen puute?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kuulolla10 kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000217&posting=22000000034484324

Joku on Markuksen kolmatta lukiessaan saanut ilmeisestikin ylhäältä tiedon että minussa on Riivaaja.

Itse en vielä ole oireita huomannut.

Oisko tullut jostain näytön läpi vaikka mulla on resoluutio 1600x1200?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu