palstaa

seuranneena olen huomannut ,että nyt on näköjään rintojenpienennys buumi,mutta käyköhän niin,että rintansa pienenyttäneet ottaa niihin silikonit muutamanvuoden päästä?
(pienennykseen aikova)
5258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vaan huomiota enempi rintojen pienennyskeskusteluihin kun itse olet kyseiseen operaatioon menossa. en kyllä ikinä menisi silikoneja laitattamaan.... onnellinen olen ilman isoja ryntäitä.

Äänestä
  • Aivan! Minä olen myös menossa rintojen pienennykseen. Isot rinnat ovat OK kun eivät ole mitkään nahkapussit, mutta silloin kun ne ovat liian isot niin ovat vaan vaiva ja rasite. Ei ole tarkoitus pienentää ihan pieniksi vaan muuhun kehooni sopivaksi eli noin kolme kuppikokoa pienemmäksi, jokainen voi arvuutella kuinka isot ne nyt ovat.

    Äänestä

Ei ei ei, en minä ainakaan!! Puolet elämästäni olen kantanut isoja tissejäni ja nyt kun olen ollut reilun viikon uusilla pienemmillä, ei voi muuta sanoa kun että tyytyväinen olen ja paluuta entiseen ei tule

Äänestä

Olet aivan oikeassa. Näin kävi minulle. Harkitsen silikoneja nyt. En millään totu näihin pieniin osana itseäni.

Äänestä
  • Saanko kysyä kuinka pitkä olet, painosi ja mikä oli kuppikoko ennen leikkausta ja mikä se on nyt? Kysyn vain, etten tekisi samaa virhettä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


anonyymitär kirjoitti:

seuranneena olen huomannut ,että nyt on näköjään rintojenpienennys buumi,mutta käyköhän niin,että rintansa pienenyttäneet ottaa niihin silikonit muutamanvuoden päästä?
(pienennykseen aikova)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu