Laskin autoverolaskurilla paljon tulisi veroa Audi A8:lle tuotuna.Auto josta veron laskin on A8 4,2 Quattro ATM -95, hinta 13900 e.Veroa tulisi 14152 e eli loppusumma 28052 e.Ei paljon houkuta hakemaan!Vai mitä?Summa ei nyt oo niin tarkka mut suuntaa antava ainaki.
A8 Saksasta
5
1227
Vastaukset
- klin
Luulitko että corollan hinnalla saa Audi A8 jos sen hakee saksasta??
Kyllähän isot edustusautot maksaa. Saman hintaisia on vastaavat BMW 740iA saksasta tuotuna.
Itsehän olet arvioinut laskelmassasi vastaavan auton hinnaksi 40000 EUR !!
Eikö sinusta tosiaankaan kannata lähteä hakemaan Saksasta jos saa yli 10000 EUR halvemmalla ??
Taidat olla rikas ihminen !!
Ei minuakaan haittaisi pienet 10000 EUR hintaerot jos olisin miljonääri!- E39
Etkös katsonut kirjoittajan nimikerkkiä? "haaveilija", eikös se kerro kaiken.
Muuten 100% kanssasi samaa mieltä: 10 k euroa on minullekin iso raha. Tosin en omassani ihan noin suureen säästöön päässyt.
- Audi quattro
Kyllä sellainen on 28000 EUR arvoinen!
- JussiPussi
...on tuo 13500, minkä pyytävät Saksassa. Yli 100% vero käytetystä autosta, hei HALOO????
- pukki ja kaalimaa
JussiPussi kirjoitti:
...on tuo 13500, minkä pyytävät Saksassa. Yli 100% vero käytetystä autosta, hei HALOO????
osuit naulan kantaan ,autovero on vieläkin täysin
p-stä. Kiva sentään ,että lipponen saa ittelleen jo toisen edustusauton meidän piikkiin, onpahan edes joku jolle EU:ssa liikkuu tavarat vapaasti..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996154
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv983065Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302892Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262125Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371091Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?861049Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚126991- 48784