hengitätkö manuaalisesti

itse hengitän automaattisesti vain nukkuessani, mutta olen kuullut että useimmat hengittävät automaattisesti?
4222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Häjy homma ku välillä loppuu patterit... hiiiiih hiiiiih..

Äänestä
  • asia...niinkin on...tuo ystäväni joutuu hengittämään vaan koneen kautta.

    Äänestä

  • ei naurun kirjoitti:

    asia...niinkin on...tuo ystäväni joutuu hengittämään vaan koneen kautta.

    määkin varmaan joudun ellen pääse tupakasta eroon. Tai syöpä korjaa jo ennemmin.

    Äänestä

aktiivista, uloshengitys passiivista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vai automaattisesti kirjoitti:

itse hengitän automaattisesti vain nukkuessani, mutta olen kuullut että useimmat hengittävät automaattisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu