Oliko bussissa jarrut kunnossa vai oliko ns. halpamalli? Keli oli kuulemma märkä ja huono. Jostain täytyy tinkiä.
mikä Man-bussi???
ABS,ABS,ABS
9813
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Et ymmärrä mitään. Olikohan juopon auto kunnossa, paljonkohan maksoi? Millä moottorilla ? Mikähän on polttoaineen kulutus? Oliko kuskilla tupakat taskussa, vai eikö polttanut ollenkaan. Onko kuskin anoppi ilkeä? Pölö pölö paska pölö!
Oli jarrut tai ei paskaakaan auta jos rattijuoppo tulee yhtä äkkiä päin täysillä. Olisko sinusta kiellettävä autolla ajo huonolla kelillä, jo vain olisi turvallista.
maasturi ei tullut kohti vaan ajoi rinnalla.
Odotellaan tutkimus tulokset siitähän se selviää tapahtumien kulku.
käänsi liikaa vasemmalle ja pam!
bussi törmäsi maastoauton aiheuttaman sivuhipaisun vuoksi keskikaiteeseen, bussikuski mahdollisesti teki paniikkijarrutuksen ja bussi korkean painopisteen vuoksi kaatui.
Kyllä syytä pitää etsiä ratin ja selkänojan välistä,kuten AINA onnettomuuksissa.
mutta tekniset syyt pitää myös huomioida. Jos se man oli jonkun hispanolin niin kohtahan sitä tiedetään oliko slitsit alla.
Jos tuo videon pätkä pitää paikkaansa niin maasturi ajoi oikeata kaistaa ja bussi alkoi siirtymään vasemmalta kaistalta vierestä samalle oikealle kaistalle ja törmäsi tähän pienempään autoon joka suistui oikealle tieltä ulos ja bussi taas osui myös keskikaiteeseen kaatui ja liukui pitkin tietä.En kyllä minäkään ymmärrä miksi se bussikuski ajoi vasenta ohituskaistaa kun ei ollut hittamassakaan ketään,eikä myöskään huomannut vieressä olevaa autoa kaistaa vaihtaessa.Eli oikeastaan syy on bussikuskin mutta nyt syy lankeaa täysin henkilöauton kuljettajalle koska oli alkoholinvaikutuksen alainen ja jos vielä ylinopeutta.Saapas näkyä.