Nyt ne vaihtaa kansan

"Suomi tarvitsee seuraavien 20 vuoden aikana ainakin 100 000 maahanmuuttajaa töihin."
-Hallituksen politiikkaohjelman johtaja Rauno Vanhanen

Demareita on perinteisesti syytetty hallitsemattoman maahanmuuton suosimisesta.

Nykyinen porvarihallitus on kuitenkin täysin eri planeetalla.

Jos kyseessä ei olisi Suomen ja suomalaisten tulevaisuus nauraisin käkkyrässä.
8306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

moisen puuhastelun aloittaneet jo aika päiviä sitten täti-punaisen johdolla!
Se on niin coolia kuulemma, kun katukuvassa on muutakin värikästä, kuin Tarjan, Piian, Minnan jne. punaiset päät!

Äänestä
  • Eli siis mitä hullutuksia vaan Kepu ja Kokkareet tekevät niin se on vasemmiston vika. Se se vasta "coolia" on :D

    Äänestä

  • Teppo Demarit kirjoitti:

    Eli siis mitä hullutuksia vaan Kepu ja Kokkareet tekevät niin se on vasemmiston vika. Se se vasta "coolia" on :D

    Eri perusteet vaan on kullakin ryhmällä:
    vasuriporukka, joihin demaritkin luen, hinkuvat kaikki maailman pakolaiset Suomeen elätettäväksi maailmankylän malliin.
    Kokkarit etc. taas tarvitsevat orjatyövoimaa!

    Tätähän se on ollut jo vuosikaudet.
    Missä olet ollut, jos et moista ole tiennyt?
    Tynnyrissäkö?

    Äänestä

Kaikki perustuu vaan kasvuun ja voittojen tavoitteluun. Jopa ulkomailta pitää haalia porukkaa että maksimoidaan voitot. Kohta nykyinen yhteiskuntamuoto on tullut tiensä päähän.

Silti yritykset pistävät porukkaa pihalle joten miksi tarvitaan lisää porukkaa suomen rajojen sisäpuolelle.

Jokin mättää nyt ja pahasti.

Äänestä
  • Ei yrittäjillä ole loputtomiin asti resursseja elättää myös muitakin oman elinkeinonsa turvassa. Välillä täytyy ihmiset heitteille jättää oman onnensa nojaan, kun omakin elinkeino alkaa huonolta näyttämään.

    Äänestä

Mikäli alkuperäinen väestö joutuu ensin ahtaalle, ja sitten pikku hiljaa sulautumaan tulokkaisiin (kuten on käymässä esimerkiksi alankomaalaisille, tanskalaisille ja ehkä pian myös ruotsalaisille), kyseessä on etninen puhdistus, rikos ihmisyyttä vastaan.

Äänestä

Tämä kavala suunnitelma on isku vasten suomalaisten kasvoja. Kansa ei tule sitä koskaan hyväksymään. Suomessa on valtava työttömyys, mutta porvarit eivät halua maksaa kunnon työstä kunnon palkkaa, vaan mielummin joko siirtävät tuotannon halvan työvoiman luo muihin maihin, tai hankkivat halvan työvoiman tänne. Samalla, kun köyhien maiden ihmisiä riistetään, poljetaan myös maahan suomalaisten kulttuuri, kieli, etnisyys ja alkuperä. Nyt on aika nousta vastaan. Tätä rikosta ei tule hyväksyä.

Äänestä

Teiltä tuppaa aina unohtumaan, ettei Suomi ole enään Suomi. Suomi on EU-liittovaltion osavaltio, joilla on keskitetty liittovaltion hallinto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teuvo Demari kirjoitti:

"Suomi tarvitsee seuraavien 20 vuoden aikana ainakin 100 000 maahanmuuttajaa töihin."
-Hallituksen politiikkaohjelman johtaja Rauno Vanhanen

Demareita on perinteisesti syytetty hallitsemattoman maahanmuuton suosimisesta.

Nykyinen porvarihallitus on kuitenkin täysin eri planeetalla.

Jos kyseessä ei olisi Suomen ja suomalaisten tulevaisuus nauraisin käkkyrässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu