Adventistit palvovat Luojaa

kun muut palvovat luotua sunnuntaina. Sapatti on merkkinä Jumalan ja niiden välillä jotka häntä palvelevat!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

""" Aika
Kirjoittanut: paha... 21.4.2008 klo 20.18

## 16.15. " Minä tulen kuin varas". Autuas se, joka valvoo ja pitää huolen vaatteistaan, ettei joudu häpeään, kulkemaan alasti kaikkien nähden. ##

Mitä, jos sattuu juuri olemaan hommat kesken, kun jeesus astuu huoneeseen? """

Ja tietenkin sapattina muistaa Luojaansa seksin
luojana.

Ei se paha asia ole, fei sen puoleen ...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sapattina kirjoitti:

kun muut palvovat luotua sunnuntaina. Sapatti on merkkinä Jumalan ja niiden välillä jotka häntä palvelevat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu