Tällä palstalla lietsotaan

väkivaltaan. Miksi?

Olen aiemmin kirjoittanut siitä, kuinka jotkut viestimet lietsovat otsikoinnillaan väkivaltaa ja nostattavat mieliä. Arvostelut on kuitenkin poistettu melko pian.
Nytkin on tällä palstalla kuvia, joissa mies on hakattu sairaalakuntoon ja se on liitetty WinCapitaan.
Kuinka paljon te tämän sivun pitäjät haluatte verta näille sivuille. Lukekaa ensimmäinen kohta infostanne "Keskusteluissa ei saa". Onko tämänkin sivuston pitäjä maksettu?

6

885

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ollut@@@

      sitä mieltä jo pitkään,että koko 24 on joutava foorumi.Törkyviestien lähettäminen anonyyminä on täällä "laillista".Jokainen tietää,että täällä kirjoitellaan 99% perätöntä tai muuta joutavaa,jolla ei ole tavallisten ihmisten arjessa mitään tekemistä

      • on yhtäkun?

        (=)
        Wincapitan ym. muiden kusetushommien vastaista mielipidettä???
        No eiväthän pattaijan hemmot siitä tietenkään tykkää-että totuuksia heistä puhellaan!!
        no sehän nyt on selevä.
        t. Pentti Saarijärveltä


      • Törkyviestille
        on yhtäkun? kirjoitti:

        (=)
        Wincapitan ym. muiden kusetushommien vastaista mielipidettä???
        No eiväthän pattaijan hemmot siitä tietenkään tykkää-että totuuksia heistä puhellaan!!
        no sehän nyt on selevä.
        t. Pentti Saarijärveltä

        Satunpahan olemaan ihan tavallinen hesalainen. Meitä on suuri joukko, joita sinun kaltaisiesi kirjoittelu todella loukkaa joko välillisesti tai välittömästi.
        Olette vähintään ajattelemattomia tai sitten luonteessanne on jonkin verran korjattavaa. Tavallisen kunnon suomalaisen asenteeseen eivät kuulu käyttämäsi sanasto ja ajatukset.


    • Kun näet väkivalta viestin tai muuten keskustelun sääntöjä rikkovan viestin niin voisitko ilmoittaa siitä, ilmoitus menee ylläpitoon joka näkee kuka sääntöjä rikkovan viestin on kirjoittanut he alkavat tarvittaviin toimenpiteisiin heti. http://turvallisuus.suomi24.fi/siistiksi/

    • mieleen

      kun täällä herjataan Hannua ja Ristoa,vaikka ihmisiähän hekin ovat.

    • varma voitto

      Väkivallan lietsominen täytyy tarkasti kitkeä. Väkivaltaan sortuva Wincapitan uhri tekee elämästään vain vielä vaikeamman, väkivallalla uhkaaminenkin on muuten rikos. Kannattaa ajatella, että rahan menettäminen on lopulta pientä. Varmasti uhrien elämä ennemmin tai myöhemmin löytää oikeat raiteensa.

      Toisaalta pureva, mutta asiallinen Wincapitan kritisointi on johtanut uhkailuun kunnianloukkaussyytteillä tai muilla vastaavilla. Esimerkiksi Wincapitaa ja huumerahoja ei passannut yhdistää toisiinsa vielä kuukausi sitten. Nyt tietysti tilanne on toinen, kun poliisi on tällaisetkin epäilyksensä tiedottanut julkisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      317
      1737
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1264
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1257
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      133
      1136
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      68
      853
    6. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      823
    7. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      80
      813
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      117
      777
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      770
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      716
    Aihe