Ruotsalaisten surullista
nykypäivää
3168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
että jokin taho välttämättä tahtoi, että tänne tuodaan toisenlaisen kulttuurin luota ihmisiä luomaan yhteentörmäystä edustamamme kulttuurin kanssa, tietäen tarkalleen että se johtaa vihaan kyseisiä kulttuurin edustajia kohtaan, näin saaden kansat hyväksymään helpommin kyseisten "barbaarien" teurastuksen.
Se että kansa ei tajua, miksi tekee itsensä "sivistyneenä" kansana, jos moiseen lähtee mukaan.
Silloin ei ole enää syytä pitää itseään sivistyneenä, jollei puhumalla asioista selviä vaan tarvii turvautua murhaamiseen, tappamiseen, väkivaltaan ja alistamiseen. Silloin on vapaus kaukana, ja se vapaus mitä yritämme mainostaa, häviää kovin äkkiä näköpiiristä, tuoden tilalle aivan jotain muuta.
joissa sivistynyt korkeakulttuurikansa on hävinnyt olemasta barbaarien tunkeuduttua sinne.
Historia toistaa itseään.
Ruotsin aika on loppumassa.
Poliittinen ´korrektius´ tulee vielä maksamaan ruotsalaisille paljon muutakin kuin kruunuja.
Kommunistiset manifestit ja proletariaatin diktatuuri ovat lastenleikkiä kun koko kansa ja sen kulttuuri tullaan hävittämään -oman tyhmyytensä takia.
Lievittyykö maailman nälänhädät ja vainot siitä, että muutama ilmeisen imbesilleiksi degeneroitunut pohjoisen kansa antaa muukalaisille kaikkensa?
Nämä maat tulevat palaamaan suhteellisen lyhyen demokratiakauden jälkeen voimakkaasti eriarvoiseen yhteiskuntaan keskiaikaisine tapoineen jos ei kaiken oikeasti maksava keskiluokka tartu sanaa voimakkaampaan välineeseen.
Hej då, Sverige.