En ehtinyt silloin katsomaan Lostia alusta, kun se alkoi tv:ssä. Mutta nyt sitten löysin 13 eurolla 1.kauden käytetyn dvd-boksin ja ostin sen ja katsoin sen. Täytyy myöntää, että koukuttava sarja on! Hommasin sitten tuon 2.kaudenkin ja sain halvalla myöskin käytettynä ja nyt on siitäkin kohta puolet katsottu. Sarja senkun paranee! Olen kuullut, että sarja menee yhä mystisemmäksi mitä pidemmälle mennään. Kyllä se 3.kausi on hankintalistalla heti kun saan 2.kauden katsottua. Samoin 4.kausi kunhan se on tv:stä tullut ensin ja dvd:nä ilmestynyt. Hyvältä vaikuttaa! Hyvä sarja!
Scifisti77
Minäkin innostuin Lostista!
4
441
Vastaukset 4
- john123
...ja tervetuloa joukkoon. Hyvä jos sarja kelpaa! Ja kannattaa ehdottomasti hankkia myös kolmas kausi. Mutta pieni huomautus siihen liittyen, kolmoskausi alkaa hitaammin kuin moni muu kausi. Juoni kuitenkin parantaa kulkuaan puolestavälin asti ja loppupuolella on tukku Lostin historian parhaita jaksoja. Sanon tämän siksi, koska moni tuttavani lopetti katsomisen kolmosen alussa, vaikka toisin yritin vakuuttaa. Mutta DVD:ltä katsottuna alun hidastempoisuus ei juuri haittaa.
Se on myös totta, että sarja menee mystisemmäksi, jopa scifiksi (viimeistään neloskaudella).
Jännittäviä hetkiä Lostin parissa!- Scifisti77
Nyt olen katsellut 17 jaksoa. Äsken sain loppuun 2. kauden jakson Lockdown. Oli tosi hyvä! Jatkan katsomista kohta.
Monet sanoivat että koko 1.kausi oli aika huono ja hitaasti etenevä. Silti katsoin sen ja ihan hyvä se oli. Ei mikään loistava, mutta hyvä. Antaisin arvosanan 3/5. Tämä toinen kausi tuntuu olevan parempi. Ja olen kyllä koko sarjaa hommaamassa kunhan vaan sitä ilmestyy dvd:nä. Ja tietty aion katsoa tv:stä sarjaa jos vaan saan tv:n kiinni. Mahiksia on kun/jos sarja jää 4.kauden jälkeen tauolle. Niin sinä aikana saisi katsottua 4.kauden, mikäli se ehtii tulla dvd:nä. Sit 5.kauden alusta olis hyvä seurata tv:stä. Mikäli 5.kausi tulee.
Mutta sellaista!
Scifisti77 - Lost Mysteries
En kyllä sanoisi, että neloskausi menee mystisemmäksi kuin aiemmat. Pikemminkin päinvastoin, neloskaudella annetaan vihjeitä & vastauksia mysteereihin paljon enemmän kuin aiempina kausina on annettu (ainakin sen perusteella mitä Neloskanava nyt on näyttänyt). Saaren todellinen "luonne", eri ihmisten/ryhmittymien tarkoitusperät ja lukuisten mysteerien vyyhti alkaa hiljalleen selvitä.
- John123
Lost Mysteries kirjoitti:
En kyllä sanoisi, että neloskausi menee mystisemmäksi kuin aiemmat. Pikemminkin päinvastoin, neloskaudella annetaan vihjeitä & vastauksia mysteereihin paljon enemmän kuin aiempina kausina on annettu (ainakin sen perusteella mitä Neloskanava nyt on näyttänyt). Saaren todellinen "luonne", eri ihmisten/ryhmittymien tarkoitusperät ja lukuisten mysteerien vyyhti alkaa hiljalleen selvitä.
Itsellä oli vielä muistissa viidennen jakson tapahtumat, jotka olivat minulle yllättäviä ja mystisiä, joten tuomitsin liian hanakasti.
Tosiaan mysteerien verhoa raotetaan jo neloskauden alussa hieman enemmän kuin tavallisesti. Vastauksiakin saadaan ja tullaan saamaankiin, sellainen on koko ajan "tunne".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?212184Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko821352- 132948
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.142727- 54656
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv95652- 13597
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan96592Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v12578- 65551
Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.44549Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298546- 42525
Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas28498Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36490- 129488
- 77484
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51457- 58447
- 41444