Ahtisaari TAAS ilman Nobelia!

12. kerta!

Martti Sahtivaari jäi tänäKIN vuonna ilman rauhan Nobelia. Ihmetyttää oikein, MIKÄ JÄRJESTÖ tai INSTITUUTIO ylipäätänsä edes JAKSAA ANOA vuodesta toiseen rauhan Nobelia Maralle. Kun tämä arpa ei voita, niin sitten se EI VOITA, onko se niin vaikea tajuta, häh?

5

176

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on...

      Ahtisaari on näitä NATO- ja Afganistanmiehiä. Ehkäpä ne siellä Nobel -komiteassa katsovat, ettei ruumiita ole vielä tullut tarpeeksi.

      • Nimetön

        Ei ollut Venäjälle mieluinen Nobelisti.
        Kaikilla raja-asemilla on rekkajonot ja parkkeja on perustettu.
        Niin aina, kun ei mene mieliksi.


    • Ahti Saari

      Sinänsä aika "mielenkiintoista", jos anomuksia edelleen tulee. Kukahan niitä mahtaa lähettää ?

      Ahtisaari on puolustanut niin räikeästi kosovolaisia kansanmurhaajia että ainakaan Venäjä ei tule koskaan sallimaan moisia palkitsemisia.

      • asialla?

        No, Mahtisaaren Nobelhan olisi tietysti VALTAVAA meriittiä SDP:lle. Ja onhan paksu-Maralla oma sovittelufirmakin, joka hoitelee konfliktejat maailmalla. Muistatko muuten, kun 1980-luvun lopussa telkkarissa pyöri yksityisetsiväsarja 'The Equalizer'? Vähän samaa meininkiä.


    • masa123

      Martti Ahtisaari on saavutustensa perusteella paljon pätevämpi Nobelin rauhanpalkinnon saajaksi, kuin vaikka Al Gore.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      940
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    7. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe