Katsokaa myös video
http://www.nytimes.com/2008/04/25/world/middleeast/25korea.html?_r=2&oref=slogin&oref=slogin
Rauhanvaltio Syyria???
5
140
Vastaukset
- vastauksen
Syyrian presidentin mukaan kyseessä oli keskeneräinen sotilastukikohta.
Sijaitsi keskellä erämaata aukealla paikalla.
Oli selvästi kaikkien satelliitien "nähtävissä".
Ilman vartiointia.
Vain "superälykäs" amerikkalainen olettaa,että juuri tuollaiseen paikkaan ja ilman vartiointia perustetaan salainen uraaninrikastamo.
Samoin kyllä ajattelee myös muutama "latvakakkoseksi" havaittu suomalainen- sokeat sanoivat
silloinkin, kun Israel tuhosi Saddam Husseinin
ydinpommitehtaan Osirakissa v 1980. - *Kansalainen*
http://www.ajanteos.com/kolumni.htm
Mene tuolla vasemmalla näkyvään arkistoon, ja klikkaa sieltä 12.11.07 päivätty kolumni. Kolumnin jälkipuolisko käsittelee kyseistä tapahtumaa.
Ei voi kyllä olla ihmettelemättä niitä, jotka kuvittelevat Syyrian presidentin ynnä muiden arabi/islamjohtajien puhuvan totta. Miten joku viitsii leikkiä noin sokeaa? - bengt åke
*Kansalainen* kirjoitti:
http://www.ajanteos.com/kolumni.htm
Mene tuolla vasemmalla näkyvään arkistoon, ja klikkaa sieltä 12.11.07 päivätty kolumni. Kolumnin jälkipuolisko käsittelee kyseistä tapahtumaa.
Ei voi kyllä olla ihmettelemättä niitä, jotka kuvittelevat Syyrian presidentin ynnä muiden arabi/islamjohtajien puhuvan totta. Miten joku viitsii leikkiä noin sokeaa?kusta yhtä paljon kuin omassasi.
- tarkistahan paikka
sokeat sanoivat kirjoitti:
silloinkin, kun Israel tuhosi Saddam Husseinin
ydinpommitehtaan Osirakissa v 1980.Tarkastahan missä tämä "atomipommitehdas" oli. Luuletko todellakin että sellainen rakennettaisiin kaikkien satelliittien nähtäväksi ja ilman vartiointia.
Amarikkalaisten mukaan myös Irakilla oli runsaasti toimintavalmiita joukkotuhoaseita kaasuista atomipommeihin. YK:n tarkastajat eivät löytäneet, eivätkä maata jo 5 vuotta miehittäneet koaliition etsijät. Jenkit ilmoittivat jo vuosia sitten,että he ovat saaneet vääriä tietoja.
Öljyn takia sinne mentiin.
Pitäisi jo tyhmimmänkin tajuta ettei amerikkalaisten tietoihin voi luottaa. Tarkoitus on hakea syitä,joilla voisi aloittaa sodan Syyriaa ja Irania vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242150Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352053Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2111822Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581498Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341404Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5581181Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501005Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115942Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350936