Se että toivoo ilmestyskirjan ennustusten toteutuvan on puhdasta pahuutta.
Heeluntailainen toivoo että Jeesus laskeutuu alas taivaasta, palkitsee pienen joukon oikein uskovia ikuisella elämällä ja hyvällä ololla ja koko loppu ihmiskunnan hän surmaa ja laittaa helvettiin ikuiseen kidutukseen.
Ylläolevan odottaminen on monesta syystä täydellistä pahuutta.
A) Kokeileppa huviksesi sijoittaa tuo toivomus kultaiseen käskyyn ja näe millainen oma kohtalosi on, jos Jumala tuomitsee kultaisen säännön mukaan.
B) Olet maapallon ja ihmiskunnan tulevaisuuden vihollinen, koska millään ei ole mitään väliä kun Jeesus kuitenkin tulee kohta noutamaan sinut ja sinunlaillasi ajattelevat pois.
C) Kuvittele itsesi Japanilaiseksi joka ei ole koskaan kuullut kristinuskosta, haluaako hän sinun kärsimystäsi? Ei halua, mutta kristitty haluaa hänen.
PUHDASTA PAHUUTTA!!!
3
147
Vastaukset
ja oikein vaatii.
Pelottaa ihan olla tällä palstalla.- vaahtoat
ei näiden helluntaihemmojen tautiin mikään tepsi, ei paasto, ei rukous, ei lääketiede, aivot ovat kuin Emmental-juustoa - reikiä täynnä. Miehetkin ovat kuin hysteerisiä akkoja, sen ymmärtää, jos naiset vouhottavat, mutta äijät taitavat olla kaikkein hullumpia helluntai-ihmisissä.
- M@k3
Ettei palstan muutamaan vakiokirjoittaja fundikseen saa mitään yhteyttä, mutta kyllä täällä varmaan liikkuu jonkinverran hiljaista ohikulkijaa ja ehkä aloitukseni saa heidät hieman ajattelemaan, että mitä sitä itseasiassa tuleekaan uskottua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242150Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352053Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2111822Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581498Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341404Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5581181Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501005Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115942Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350936