Olen piakkoin 20v täyttävä nuori mies, jolla on kuitenkin vain 65kg painoa ja pituutta löytyy 175cm. Voiko minunlaisestani kasvaa kehonrakentaja, kun vanhempani ja kaikki sukulaisenikin ovat pienikokoisia? Olen kohta kuntoillut kaksi vuotta säännöllisesti vailla mainittavia tuloksia. Voisiko joku laatia minulle hyvän voima-massa- ohjelman? Kiitos asiallisista vastauksista!!!
Kehonrakentajako???
3
637
Vastaukset
- jjh
Vain aniharva henkilö omaa potentiaalia tulla oikeaksi kehonrakentajaksi,siis sellaiseksi jonka lihasmassalla kehtaa kilpailuihin osallistua.Jos on kykyjä tällaiseen niin mun mielestä sen huomaa kyllä vuoden kunnollisen treenin jälkeen.Tietysti on harrastelija voimailijoita jotka voi ihan tyytyväisenä treenata ilman kehitystavoitteitakin.Väkisin ei pidä yrittää tehdä itsestään kehonrakentajaa,jos geneettisen rajansa yli yrittää mennä on seurauksena aina jonkinlainen loukkaantuminen.
- Tottakai
Menet sivulle www.pakkotoisto.com ja lavalle ei pääse ilman anabolisia!!
- voimanpesä
eli suosittelen jälleen perusliikkeitä tehtäväksi, ja syö paljon. tarvitset ennergiaa lihaskasvuun, äläkä vain unohda proteiineja, suositus on noin 2-2,5 grammaa painokiloa kohti vuorokaudessa. eli sinun pitäisi saada noin 130- 170 grammaa päivässä. jaa ohjelmasi 3-4 kertaan, joiden aikana koko keho tulee trenattua esim päivä1: rinta, hauis. päivä 2 jalat. päivä 3 olkapäät, ojentajat. päivä 4 selkä. tee sarjat loppuun asti paitsi lämmittelysarjat, muista että lihas toimii koko kapasiteetillaan vasta kunnolla lämmitettynä. eli yhteenvetona: syö kuin norsu ja reenaa isoilla painoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17113043
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454830Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392798Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1211979Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1131725Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481