Armi, Armi, ARMI !

VOI SINUA !

Syyttäjähenki joka sinussa vaikuttaa ei ole Pyhä Henki!

Muista Armi, että Pyhä Henki ei asu sydämessä, jossa kaunaisuus ja syyttäjä henki pitävät majaa!

Sillä: "kaikkessa, mistä sinä toisia tuomitset, niin siihen sinä itsesi syypääksi tuomitset!"

Tämä on raamatun totuus! Jeesus EI VALEHTELE!

Vain yksi on tuomari Jumalan ja ihmisen välillä, Jeesus Kristus, Vapahtajamme!

Ala julistaa Jumalan rakkautta Jeesuksessa, älä tuomitse, vaan tartu mieluummin väsyneen käteen ja ohjaa Jeesuksen parannettavaksi. Ei pahoilla sanoilla ja toisen halveksunnalla, vaan rakkaudella!

Näin kun alat tekemään, niin Jumalan virrat pääsevät sisimpääsi ja eheyttävät särkyneen sydämesi. Kuta enemmän annat rakkautta toisille, niin sitä enemmän itse saat tilalle! Toivon sinulle Jumalan rakkautta ja armoa.

4

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • selvästi

      saatanan henki, joka on pukeutunut valkeuden enkelik
      si.
      Saatana =syyttäjä!!!!!!

      • Ei yhtäkään

        lohdutuksen tai rakkauden sanaa! Siitä voi sen päätellä mistä tuollainen nousee. Jumalan Henki eheyttää ja parantaa, mutta syyttäjähenki repii ja raatelee. Tuhoaa sen sydämen uskon, jonka Jeesus on sydämeen istuttanut. Älkää kuunelko väärän profeetan porukkaa!


    • -Ergo sum-

      olemaan tällaista porukkaa, kuin tällä palstalla on?

      • Jumalan armosta

        pelastua, muuttuu ja täyttyy Kristuksen rakkaudella. Silti on Armille sanottava suorat sanat, sillä hän kumoaa täällä koko Jeesuksen lunastuksen ja Jumalan armon. Hän on eksyttäjä, hän EI TUO HYVÄÄ UUTISTA, vaan kylvää riittaa ja epäuskoa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4309
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3243
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2360
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      979
    6. 141
      958
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      904
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      842
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      780
    Aihe