kiinnostaa

se, että mitä Te ajattelette ufoista, kun Teitä täälläkin parveilee sankoin joukoin?
Voisi ajatella, että Teillä on melko vankka käsitys ja tietämys ufoista, eli ovatko He Teidän mielestänne vieraan "maailman" "ihmisiä", vai mitä he sitten ovat, kun ns."uskovaiset" kuitnkin ovat tämänkin palstan vakiovierailijoita.
Olisin iloinen, jos Te ns."uskovaiset" voisitte vastata, mitä mieltä te olette tässä asiassa. Kiitoksia teille, Kunnioittavasti, eräs "monia nähnyt" taapertaja..
6284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"mitä Te ajattelette ufoista?"

Maapallon ulkopuolinen elämä on tieteelliseltä kannalta katsottuna äärimmäisen epätodennäköistä, ja sellaisen ekyminen maapallon läheisyyteen käytännössä mahdotonta. Kristilliseltä kannalta katsottuna kyse on todennäköisesti Saatanan yhdestä tavasta pyrkiä pitämään ihmisiä pelossa ja erossa Jumalasta ja hänen sanansa totuudesta.

Maapallon ulkopuolisessa elämässä ei sinänsä ole mitään älyllistä ongelmaa kristinuskon kannalta, mutta Jeesuksen sovintouhri on kuitenkin ainoa tie pelastukseen, joten jos ufomiehiä on ja he eivät tee PARANNUSTA SYNNEISTÄÄN ja ota Jeesusta vastaan pelastajana, he joutuvat HELVETTIIN!

Äänestä
  • "Maapallon ulkopuolinen elämä on tieteelliseltä kannalta katsottuna äärimmäisen epätodennäköistä"

    Monet tiedemiehet kyllä pitävät hyvinkin todennäköisenä maan ulkopuolisen elämän. Ufojen käyntiä maapallolla kuitenkin pidetään epätodennäköisenä.

    Äänestä

  • Jos jeesus joka on ulkoavaruudesta, Taivaasta, toisesta ulottuvuudesta...jos hän tuli ihmiseksi, jutteli, keskusteli, väitteli, auttoi ihmisiä ja veti heitä luokseen rakkauden köysillä...niin, miksi ufot tekevät päinvastoin kuin Kristus?

    Ne, pitävät ihmismieliä jännityksessä, ehkäpä pelossakin...kuinka rakkaudessa voisi olla pelkoa...Ufot ovat sielunvihollisen juonia, sillä hänhän on korkein kerubi ja ylivertainen viisaudessa ihmisiin verrattuna....ufojen tarkoituksena on luoda ihmisen sieluun käsitys..." Ette suinkaan kuole"....Saatana on valehtelija ja eksyttäjä, ja ufot ovat osa suunnitelmaa.....vai menikö Bushin talous sekaisin, kun piti suunnitella uutta teknologiaa uusiin ufomalleihin????

    Äänestä

Ufot ovat tunnistamattomia lentäviä jutskia.

Maailman-kaikkeus luultavasti kuhisee elämää, me emme rajoituneina olentoina tätä erillaista elämää pysty aina havainnoimaan.

Itse ajattelen joistain dokumentoiduista selittämättömistä kohteista, varsinkin avaruudessa kuvatuista otoksista--->että näyttäisivät olevan nuo "alukset" kuin orgaanisia systeemejä uimassa avaruuden meressä.

Äänestä

Olisihan tuo todella epätodennäköistä, jos me olisimme ainoat koko universumissa. Kuitenkin kaikilla sivilisaatioilla on yksi korkein Luoja.

Äänestä

Minun mielestä, niin sanotut ufot ovat ”henkisiä” jotka jollakin tavalla kerää materiaa sen verran ympärilleen että ne näkyy maallisilla silmillä. Eli, ”ufot” voi näyttäytyä ihmisille melkein missä muodossa tahansa, jos ne niin haluaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ns."uskovaisiset" kirjoitti:

se, että mitä Te ajattelette ufoista, kun Teitä täälläkin parveilee sankoin joukoin?
Voisi ajatella, että Teillä on melko vankka käsitys ja tietämys ufoista, eli ovatko He Teidän mielestänne vieraan "maailman" "ihmisiä", vai mitä he sitten ovat, kun ns."uskovaiset" kuitnkin ovat tämänkin palstan vakiovierailijoita.
Olisin iloinen, jos Te ns."uskovaiset" voisitte vastata, mitä mieltä te olette tässä asiassa. Kiitoksia teille, Kunnioittavasti, eräs "monia nähnyt" taapertaja..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu