Sampo pankki HALVAANTUU !!!

http://www.yle.fi/uutiset/24h/id89397.html


Lähtekää nyt viimeinkin Suomalaiset Danskien pankista lipettiin, sillä pankin asiakkaat maksavat loppupeleissä KAIKKI nämä tanskien koohelluksesta tulevat laskut!
Marssikaa heti vaikkapa lähimpään Osuuspankkiin ja siirtäkä tilinne sinne , sillä konstilla säästytte paljosta harmista !
3189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"- Sampo Pankin järjestelmät olivat vaatimuksiamme monimutkaisempia..."


Eli nyttemmin rahamme ovat huonommassa turvassa
kuin sammossa oli. Kyllä TOSIAAN pistää miettimään pankin vaihtoa...

Vieläkö löytyy spede, joka väittää, että sitten
kun järjestelmän saavat toimimaan, on se idioottivarma?

Äänestä
  • Jos olisin Sampopankin asiakas en kyllä enään miettisi pankivaihtoa, vaan suuntaisin VAPPUMARSSINI Osuuspankkiin , piirtäisin nimeni pankinvaihto paperiin , ja Osuuspankin nätit tytöt hoitaisivat koko souvin ja ihan ilmaiseksi!!

    Äänestä

Kuule Late ! Eiköhän seuraavassa vallankumouksessa kansallisteta kaikki pankit ja kaupoista tehdään osuusliikeitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Late Lapista kirjoitti:

http://www.yle.fi/uutiset/24h/id89397.html


Lähtekää nyt viimeinkin Suomalaiset Danskien pankista lipettiin, sillä pankin asiakkaat maksavat loppupeleissä KAIKKI nämä tanskien koohelluksesta tulevat laskut!
Marssikaa heti vaikkapa lähimpään Osuuspankkiin ja siirtäkä tilinne sinne , sillä konstilla säästytte paljosta harmista !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu