35 tuntiseen viikkoon

EU:N suurena tehtävänä olkoon kaiken kansan saattaminen enintään 35 viikkotunnin piiriin työssään.
Elämänlaadun lisäämiseksi,uupumuksen vähentämiseksi ja elämänhalun kohottamiseksi olisi päästävä työrytmiin kolme työpäivää kaksi vapaapäivää
2165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...

Äänestä
  • stressaantunut ja väsynyt, mutta rahoissaan, kuin että nauttisi elämästään, eikä mittailisi "arvoaan" tavaran määrän omistamisella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toveri oikealta kirjoitti:

EU:N suurena tehtävänä olkoon kaiken kansan saattaminen enintään 35 viikkotunnin piiriin työssään.
Elämänlaadun lisäämiseksi,uupumuksen vähentämiseksi ja elämänhalun kohottamiseksi olisi päästävä työrytmiin kolme työpäivää kaksi vapaapäivää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu