eroaa MÄTÄPAISE spa:sta.
"Syökää kanaa....syökää kanaa.."
Huuteli ellenkin scandinavian matkallaan.
Taas tänäänkin
7
140
Vastaukset
- nyt riivaa?
onko tiukka pipo vai muuten vain ikkuna mettään?
- vaan ei
ole enää.Pääsin koko pa...ta eroon.LOPULLISESTI.
HYI OLKOON mitä porukkaa. - sitten äläkä mäkätä
vaan ei kirjoitti:
ole enää.Pääsin koko pa...ta eroon.LOPULLISESTI.
HYI OLKOON mitä porukkaa.emme me jää kaipaamaan tuollaista.
- siunausta
vaan ei kirjoitti:
ole enää.Pääsin koko pa...ta eroon.LOPULLISESTI.
HYI OLKOON mitä porukkaa.sinullekin.
advari - ketkä me?
sitten äläkä mäkätä kirjoitti:
emme me jää kaipaamaan tuollaista.
Olet yksinäinen orpo jonka kirjoituksia ei noteraa kukaan.
Säälittävä raukka!!
Just 18 täyttänyt myöhäismurrosikäinen.
No,minkäs sinä isälles voit?Hän on samalainen kun sinä vaikka on jo eläkkeellä. - häh????
ketkä me? kirjoitti:
Olet yksinäinen orpo jonka kirjoituksia ei noteraa kukaan.
Säälittävä raukka!!
Just 18 täyttänyt myöhäismurrosikäinen.
No,minkäs sinä isälles voit?Hän on samalainen kun sinä vaikka on jo eläkkeellä.menipä pahasti pieleen. Tuossa ei nimittäin mikään pitänyt paikkansa.
Me = me muut.
USKO JA KALA KUULUVAT YHTEEN !
Raamattu ei kanansyöntiin hukkaa jakeita, mutta
kala kelpaa. Toki kanakin on ihan suositeltavaa.
Mutta kala ja usko kuuluvat yhteen.
Siksi kristittyjen symboolikin on KALA.
Luuk 24:41
Mutta kun he eivät vielä uskoneet, ilon tähden, vaan ihmettelivät, sanoi hän heille: "Onko teillä täällä jotakin syötävää?"
42 Niin he antoivat hänelle palasen paistettua kalaa.
Matt. 14:17
He sanoivat hänelle: "Meillä ei ole täällä muuta kuin viisi leipää ja kaksi kalaa".
Matt. 14:19
Ja hän käski kansan asettua ruohikkoon, otti ne viisi leipää ja kaksi kalaa, katsoi ylös taivaaseen ja siunasi, mursi ja antoi leivät opetuslapsillensa, ja opetuslapset antoivat kansalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242203Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352112Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161835Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601516Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341415Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5641202Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501015Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse351952Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949