Usko Jeesukseen on enemmän

Mohikaani_27

kuin mielipiteet maan,usko Jeesukseen on enemmän kuin osaamme ajatellakkaan, se on rakkaudella ojennuttu käsi Jumalan, siihen tarttumalla elää uskaltaa.
* Vappu on työn juhlaa ja kunnianosoitus työlle, jota Jeesus ja Isäkin yhä tekee"
* Hyvää vappua jokaiselle!

18

1962

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hell.poliisi

      Mohikaanin kaapissa on luurankoja!

      • Mohikaanin hellapoliisi ko noinkin tarkkahan tiijjät?


      • ...

        "Niin hän sanoi minulle: "Ennusta näistä luista ja sano niille: Kuivat luut, kuulkaa Herran sana. Näin sanoo Herra, Herra näille luille: Katso, minä annan tulla teihin hengen, ja te tulette eläviksi." (Hes 37:4-5)


    • ...

      ....

    • tomumaja

      ovat tämän hyvinvointivaltion taistellen saavuttaneet.
      Hyvää vappua!

      • ...

        punaisiakin, joille vapulla on vielä meitä muita tärkeämpi merkitys.


      • tomumaja
        ... kirjoitti:

        punaisiakin, joille vapulla on vielä meitä muita tärkeämpi merkitys.

        jotka uupumatta taistelivat meille sosiaalietuuksia, kunnia heille kuuluu ja annamme myöskin kunnian heille...


    • lakaiset

      siitä olon autuaanko saat?
      eipä haittaa orjuus lihankaan
      eihän siitä vapaaks päästäkkään

      ja uudestaan pojat kansan urhokkaan:

      Synnit alle maton lakaiset
      siitä olon aut....

      Mohikaanin vappumarssi, noinkos se meni..:) ?

      • ' Vaan synnit Jeesuksen veren alle jäi, ja jää!


      • Mohikaani_27 kirjoitti:

        ' Vaan synnit Jeesuksen veren alle jäi, ja jää!

        JA JEESUKSEN TAIVAAASTUMIS PÄIVÄÄ.


    • vappua!

      Hyvät ilmat vappuna lähteä vaikka luontoon tai rannalle lenkille ellei vaikka soutelemaan.

    • palstalle kirjoittelet jos mielipiteesi ei ole uskosi arvoinen?
      Minä ainakin seison mielipiteineni takana.

      Ei vappu pelkästään työn juhla ole ja Raamatun Jeesuksesta ei ole löydetty ainuttakaan pitävää todistetta saatikka töistä.
      Jos se pelkästään työn juhla olisi niin sinulla ei kovin paljon olisi omakohtaista juhlittavaa.

      • mielipiteeni ole maailman mielipide, höhlä!
        * Oletko ollut katsomassa kun olen töitä paiskinut aikoinani? Kovin leuhkasti puhut! Minua ei ole milloinkaan laiskuudesta soimattu!
        * Mitä sinä muuten teet, kun yötäpäivää ehdit täällä kiusata uskovaisia?
        * Ja olisin paiskinut vielä enemmänkin, jos ei olisi riistetty mahdollisuutta työhön? laiskuuttani en päivääkään ole työttömänä ollut. Kaippa tein liikaa, ja kateet muilutti työelämästä pois, muuta syytä en tiedä! Mieti sitä!
        * Mutta hyvää vappua sullekkin!


    • Elisama

      Hyvää ja siunattua Vappua sinulle myös.

    • Myös,,, myös sinulle .... : ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Il-Mari

      vappua kaikkille! Me taidammekin olla Mohikaanin kanssa ainoat uskovaiset tällä palstalla?

      • ei kovin montaa ole! Mutta jos nyt kutenkin joitakuita muitakin sentään on. "tomumaja" ainakin,"Frihet", "112" ehkä muitakin.
        * Älkää nyt sitten tuomitko, ei tuo luettelo ole mikään ainut oikea määrältään, kunhan nyt vaan muutamia mainitsin, ei sen kummempaa.

        * "aurodaporeal" viesti toissapäivänä kummallisen arvion itsestään. Hän sanoi, että on uskossa, vaan ei uudestisyntynyt?
        * Vastasin ssihen totuudenmukaisesti, että ei voi olla uskossa, ellei ole uudestisyntynyt! Siitäkös hän sitten pillastui, ja sanoi mun eileen pasittaneen hänet helvettiin? No eilen en puhunut hänestä mitään missään ketjussa.
        * Mutta kyllä tosi on, Jeesus itse sanoo, "joka ei synny uudesti ylhäältä, ei voi päästä taivasten valtakuntaan". Niin miksiköhän aurora minut tuomitsi ? Tietääkseni hän tunnustaa "adventismia"! Jospa siellä on toisenlainen oppi miten taivaaseen pääsee?


      • joka tapauksessa
        Mohikaani_27 kirjoitti:

        ei kovin montaa ole! Mutta jos nyt kutenkin joitakuita muitakin sentään on. "tomumaja" ainakin,"Frihet", "112" ehkä muitakin.
        * Älkää nyt sitten tuomitko, ei tuo luettelo ole mikään ainut oikea määrältään, kunhan nyt vaan muutamia mainitsin, ei sen kummempaa.

        * "aurodaporeal" viesti toissapäivänä kummallisen arvion itsestään. Hän sanoi, että on uskossa, vaan ei uudestisyntynyt?
        * Vastasin ssihen totuudenmukaisesti, että ei voi olla uskossa, ellei ole uudestisyntynyt! Siitäkös hän sitten pillastui, ja sanoi mun eileen pasittaneen hänet helvettiin? No eilen en puhunut hänestä mitään missään ketjussa.
        * Mutta kyllä tosi on, Jeesus itse sanoo, "joka ei synny uudesti ylhäältä, ei voi päästä taivasten valtakuntaan". Niin miksiköhän aurora minut tuomitsi ? Tietääkseni hän tunnustaa "adventismia"! Jospa siellä on toisenlainen oppi miten taivaaseen pääsee?

        Paavalin ollessa Korintissa, ilmestyi Jumala hänelle näyssä ilmoittaen Hänellä (Jumalalla) olevan paljon kansaa siinä kaupungissa. Paavali ei ollut sitä tiennyt.

        Turha alkaa nimetä ja nostaa itseään ja muutamia muita ainoiksi oikeiksi uskoviksi. Se on lahkolaisuutta ja Jumalan tahdon vastaista.

        Kaikki eivät ole yhtä kovaäänisiä eivätkä pyri kellokkaiksi. Heidän vähäeleisyytensä voi olla merkki sydämen uskosta, joka ei ole riippuvainen ihmisten arvostuksesta. Pieni voi olla suurta. Näiden pienten kirjoituksista löydän itse joskus todellisia helmiä.


    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1189
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      334
      668
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      626
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      618
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      600
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      576
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe