LIHAVAA KANSAA, NAISET

on näköjään talven aikaan keränneet kunnon vararavinnot. Meinaan kun vaatteet taas vähenee. Mielenkiintoista kun vaikka Virossa ja Venäjällä naiset pysyy niin solakoina ja vetävän näköisinä.
2148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sinne vaan itärajan taa, hus hus, jos ei kotimaan kasvatti kelpaa.

Äänestä

kun ovat nähneet siellä päin nälkää sukupolvien ajan. Geeneissä se on.

Mikähän helvetti siinä on, että sitten kun rahaa syödä, niin ihaillaan laihoja ja silloin kun ei sitä rahaa ole, niin ihaillaan lihavia.
Ei koskaan olla tyytyväisiä mihinkään.

Kyllä mulla ainakin on rahaa syödä. Miksikään kaalisopan syöjäksi en siksi rupea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyllä se vaan on niin että kirjoitti:

on näköjään talven aikaan keränneet kunnon vararavinnot. Meinaan kun vaatteet taas vähenee. Mielenkiintoista kun vaikka Virossa ja Venäjällä naiset pysyy niin solakoina ja vetävän näköisinä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu