kohta ei näe kun kavereita liikenteessä ja ravintolassa syömässä.
Autoilu ja ravintolassa ruokailu on meidän harvojen ja valittujen etu kohta.
Vinkki köyhällistölle,metsä on täynnä ruokaa..
ps meillä syödään filettä..
Autoilu ja ravintolassa ruokailu on meidän harvojen ja valittujen etu kohta.
Vinkki köyhällistölle,metsä on täynnä ruokaa..
ps meillä syödään filettä..
Vastaukset 5
Vanhimmat
syöhän nyt kiltisti se iltapullamössösi ja käy tuutumaan,äiti peittää.
Ihan hyvä asenne sinulla. Itse meinaan olen aivan yhtä vahingoniloinen. Kuitenkin tulevaisuus näyttää sangen mustalta jos tuo peak oil on totta. Se tarkoittaa ensiksi länsimaiden talouden romahtamista ja sitten tietysti nykyisen palvelukulttuurin romahtamista. Lyhyesti: 90 % työvoimasta tulee tarpeettomaksi. Jos olet maajussi voi syytä hymyyn olla mutta muussa tapauksessa puntin pitäisi tutista sielläkin.
totuus on se, että ruoan tuottajat ja ne todennäköisesti maalla asuvat muut ihmiset jäävät eloon lähitulevaisuudessa! Ei tarvita pankkitoimihenkilöitä tai mitään muitakaan kynänpyörittijöitä. Onneksi on maatila omistuksesssa joten ruoan ja polttoaineiden eli puun suuhteen on omavaraisuus taattu sekä rantaalueita omistuksesssa, joten kalastus on turvattu. Kohta jokamiehen oikeudet tulevat olemaan historiaa ja ne jotka ovat maanomistajia kieltävät muiden kalastamisen alueillaan, mikä on oikein! Peltoa on sen verran, että viljaa ja heinää on omiksi tarpeiksi, joten karjatalous onnistuu ja on kokemusta alalta kun maatalon poika olen. Kaupunkilaiset ovat kohta hätää kärsimässä, koska yhteiskunta tulee romahtamaan eikä tukiverkostoja ole olemassa. Linkolan ennustama yhteiskunta on täyttä totta 10-20 vuoden sisällä ja se merkitsee ainoastaan ankaria valintoja tulevaisuudessa.
maajusseille?
jos ei vettä sada,toi luontokin kun on sekaisin, voi olla että pellot kuivuu.Siks toisekseen rikollisuus rehottaa ja ihmiset menee sinne missä vähänkin on ruokaa ja törkeesti varastaa,saattaa jopa ensin ottaa hengen siltä maanjussilta.
Eiköhän meillä ole kaikille tiedossa yhtä kurjat olot, rikkaat tietysti voi sinnitellä hiukan pitempään,mutta loppu se niillekkin tulee,nehän ei itse osaa edes kenkiään sitoa.