Tuomari ja vastapuolen asianajaja kuuluivat
vapaamuurareihin (Hymy-lehdestä luin).
Sainkohan puolueetonta oikeudenkäyntiä?.
vapaamuurareihin (Hymy-lehdestä luin).
Sainkohan puolueetonta oikeudenkäyntiä?.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hymylehden listasta ilmeni nimet jotka olivat 31¤
ja 32¤ muurareista, mutta puuttuivat nimet 33¤ muurareista. 33¤ muurarit määräävät marssitahdin tietääkseni, ehkä tämä pitää ottaa huomioon.
En tiedä millaiset menettelyt tulevat kysymykseen oikeudenkäyntiasioissa, hyvät veljet ovat kuitenkin hyviä veljiä, mutta ehkä asteetkin ratkaisevat hierarkiaa.
Tällaisiin kirjoituksiin olen törmännyt ota se huomioon. En ole itse silmänä, mutta olen vähän muurannut omiksi tarpeiksi alemmalla tasolla.
kyseinen ryhmä. Jos et tiedä niin 33. asteen muurarit ovat jo yhteydessä suoraan saatanallisiin tapahtumiin. Turmelevat sielunsa, et kai sitä itsellesi halua?
Käänny ja tee parannus! Usko kaikkivaltiaaseen hyvään Jumalaan ja Jeesukseen Kristukseen. Ala lukea Evankeliumeja, raamattua, joka on puhdasta Jumalan Sanaa, niin pelastut tulevilta koitoksilta. Ne ovat tulossa, ja ne näkyvät jo.
Aikaa on vielä, muttei kauaa. Ota nyt vaarin tämä kehoitus, niin Sinua odottaa aarre ja ilo taivaassa.
Sillä kohta Jeesus tulee! Aamen.
Miksi uskovaiset eivät voi jättää ihmisiä rauhaan?
En minäkään tule saarnaamaan omista näkemyksistäni.
Ärsyttävää.
Anteeksi mutta pieni tarkennus ; listalla oli
siis myös alemman asteen muurareita kuin 31,
eikö totta...
-Kyllä.
Jäsenen aseman tämän organisaation hierarkiassa määrää hänen muurariuden asteensa, jonka hän voi saavuttaa jäsenyytensä aikana noudattamalla tiukasti tarkoin määriteltyjä ohjeita. Organisaatiossa on yhteensä 33 astetta. Ensimmäiset kolme astetta luetaan alempaan asteeseen, ja kaikki sen ylittävät asteet ovat ylempää astetta.
Tarkkaan ottaen 30. asteen ylittävät astejohtajat muodostaisivat ylimmän asteen, domeenin, koska salaisen veljeskunnan varsinainen johto on tavallisesti annettu ylimmät asteet saavuttaneiden käsiin.
>>Tuomari ja vastapuolen asianajaja kuuluivat
vapaamuurareihin (Hymy-lehdestä luin).
Sainkohan puolueetonta oikeudenkäyntiä?.
Suomessa on yhä vaikeampi saada puolueetonta
oikeudenkäyntiä, salit ovat täynnä vapaamuurareita,feministejä ja vihreiden
rämepeikkoja.