Tapaus Jäätteenmäki

Arvuuttaja

Sunnuntain Hesarissa naispuolinen tutkija messiaanisesti jälleen kerran julisti kuinka Jäätteenmäen ero muka johtui hänen sukupuolestaan. Minua suuresti huvitti hänen näkemyksensä "nainen uhka miesten reviirillä". Yksikään tuntemani mies ei ole koskaan perustellut näkemystään siitä, että Jäätteenmäen tuli erota, hänen sukupuolellaan.

Tämä on nyt yksinkertaisesti feminististä propagandaa, poliittisen historian revisiointia. Kun naispolitiikko toimii väärin, niin feministit ryntäävät hänen taakseen tukemaan häntä ja vääntävät asiasta sukupuolikysymyksen. Jäätteenmäestä on turha alkaa vääntää jotain Jeesus junioria, josta tuli ilkeän miehisen maailman miessalaliiton marttyyriuhri.

Olen pettynyt feministeihin. Te valehtelette, vääristelette tosiasioita kylmän itsekkäästi, jotta pystytte jatkamaan hämärätoimianne. Jotta totuus ei unohtuisi, niin muistutetaan, että Jäättenmäen eroon johti Jäätteenmäen omat hämärähommat ja jatkuva valehtelu.

Eikä Jäätteenmäki kovin osaava politiikko edes ollut. Vanhanen on pätevämpi tähän hommaan.

Feministit eivät edusta nykypäivänä kaikkia naisia, koska naiset eivät ole ajasta ja paikasta riippumaton kollektiivinen sorrettu ryhmä, eivätkä miehet ajasta ja paikasta riippumaton kollektiivinen sortajaryhmä. Kyseinen tutkija on naiivi, jos todella uskoo omaa papatustaan.

2

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arvaaja

      Ja sinun juttujasi lukeva on naiivi, jos uskoo sinun papatustasi.

    • Valerie S.

      No ku ei viittis sua ihan tyhmyyden takiakaan, mutta kait se on pakko jos tämä meno jatkuu....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      82
      4627
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3637
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      64
      2070
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1142
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      145
      1072
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe