Kortsu on hankala

Onkohan kalu liian paksu tai jotain...Kortsu ei rullaudu sen päälle niinkuin olisi tarkotus, vaan täytyy ängetä sitä niin perkeleesti, että stondis ehtii kadota ennenkun se on päällä. Onkohan tekniikka väärä?
41353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Laitoithan kumin oikein päin? jos laitoit niin hanki toiset kumit ja kokeile.

Äänestä

...ei ole tarkoitus ängetä sinne kortonkiin :)

Äänestä

moi!
voi olla niinkin että se on tosiaan liian paksu...
..mut mulla on tähän aika omakohtanen kokemus... kokeiltiin magic -kondomii ekaa kertaa mun poikakaverin kans ja se rullautu vaan puoleenväliin... sultan meni hyvin... mut sit taas näkki meni muita huomattavasti paremmin... kaikissa on sama mitta, mutta eri venyvyysaste tms...
...eli siis... kannattaa kokeilla useita merkkejä ennenkuin alkaa höpöttelemään kortsun hankaluuksista... :)
niitä on kuitenki nii paljo markkinoilla että kyllä isomunasellekin sopiva löytyy ;)
Durex avanti vois olla sulle hyvä... kokeile!!! ..se vaan on tosin vähän kalliimpi muita ku se sopii myös allergikoille (kumi) ...itse suosittelen näkkiä :)

Äänestä
  • mun mielestä näkki on ihan ok..mut avantissa se tuoksu on joteski erikoinen? magic tuntuu pieneltä ja sulttaanit on kans ihan ok kondomeita..after-ninet on kauheita ilmaa palloja!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jani kirjoitti:

Onkohan kalu liian paksu tai jotain...Kortsu ei rullaudu sen päälle niinkuin olisi tarkotus, vaan täytyy ängetä sitä niin perkeleesti, että stondis ehtii kadota ennenkun se on päällä. Onkohan tekniikka väärä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu