kristillisdemokraatit, eivät kommentoi millään tavalla kirjallisuuden ikärajoja, peleihin kyllä.
Pitääkö tässä nyt ottaa yhteyttä SDP:hen tms. runnoisikohan Tarja ikärajat läpi?
Mitenköhän sais viestin Tarjalle?
Pitääkö tässä nyt ottaa yhteyttä SDP:hen tms. runnoisikohan Tarja ikärajat läpi?
Mitenköhän sais viestin Tarjalle?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Raamattu on GTA-pelisarjan ensimmäinen osa.
Siinäpä syy, miksi Krisselit ei tiedä asiosta MITÄÄN!
Pitäisi ensin testiä pelejä, eikä hangata omaa pippeliä, ja inistä, ett' jollakin on pahempihajuinen peli.
on osoite, johon pitää ottaa yhteyttä, jos haluaa kysyä Haloskan mielipidettä. Valitettavasti Suomen presidentillä ei ole enää minkään laista sisäpoliittista valtaa. Jos haluat kuulla virallisen kannan ikärajoihin, lienee oikea osoite kulttuuriministeriön kanslia.
Kekkonen oli viimeinen presidentti Suomessa, jolla oli mahdollisuus runnoa asioita läpi. Koivistohan jo aloitti presidentin valtaoikeuksien riisumisen. Minusta se oli oikea päätös. Suomen kaltaisessa demokratiassa ei tarvittaisi presidenttiä lainkaan.
ja toimii edustusjuoppona. Eli näkyvyyttä ja Halonenhan tykkää ajaa lasten asioita.
Vähän kuten jokaisella firmalla on oma edustusjuoppo, joka juottaa asiakkaat känniin ja kauppaa niille tavaraa =)
väärää ole.
"Halonenhan tykkää ajaa lasten asioita."
Halosen juoppoudesta voidaan olla toistakin mieltä. Suomen presidenteistä varmasti Kekkonen oli se kansakunnan virallinen juoppo.
Suomen alkoholin käytön historia on aika lähellä itäistä perua. Täällä kännäämisellä on aina ollut "hauska leima".
Jos mennään esimerkiksi Etelä-Eurooppaan, kännääminen on häpeällistä, vaikka alkoholia kuluu enemmän per kapita kuin konsanaan täällä.