Asuntoauton

vian etsintä. 220v toimii täydellisesti.Kaasulla tosi tehokas,polttimen puhdistuksen jälkeen. Sytytys kaasu puolella vähän oikuttelee, ei napsuta yhtä tehokaasti kuin ennen??? Vika jota lähinnä kyselen on akkupuolen kytkimessä valo ei pala ,vaikka kytketty päälle. Moottorin käydessä. Pitääkö se palaa akkupuolen toimiakseen. Kiitän neuvoista !
2424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä mulla ainakin valo palaa kun akkukäyttö on valittuna. Voihan olla että kytkimen merkkivalo on rikki. Nyt pitäisi päästä mittaamaan siitä 12V johdosta että tuleeko sinne virtaa. Oletko tarkistanut sulakkeen joka on yleensä siellä sulaketaulussa?
Koita saada se kytkin irti ja mittaa tuleeko sinne 12V.

Äänestä

aamulla kun jatkoimme matkaa pohjoisesta kotiin.Akun kytkimen valo ei palanut kun lähdimmen liikkeelle.Auto seis ja kävimme kaikki sulakkeet (apukuskin penkin alta ja isomman sulakkee kuskin penkin alta)läpi eli irroitimme ja laitoimme takaisin kun eivät olleet kärähtäneet ja avot valo paloi taas!Eli ilmeisesti kosketushäiriö vain.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


elektrolux jääkaapin kirjoitti:

vian etsintä. 220v toimii täydellisesti.Kaasulla tosi tehokas,polttimen puhdistuksen jälkeen. Sytytys kaasu puolella vähän oikuttelee, ei napsuta yhtä tehokaasti kuin ennen??? Vika jota lähinnä kyselen on akkupuolen kytkimessä valo ei pala ,vaikka kytketty päälle. Moottorin käydessä. Pitääkö se palaa akkupuolen toimiakseen. Kiitän neuvoista !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu