Selänteelle MM-hyytelöpatsas

Jelleyman

Selänne esitti tänään Saksaa vastaan suorastaan pelkurimaista taklausten väistelyä ja keskikentällä hätäisiä syötön siirtoja, useimiten huteja.

Plussana voidaan kyllä sanoa kärkkyminen maalin tienoilla ja nopeahkot laukaukset, mutta edes Mertarannan hehkutus ei totuutta miksikään muuta; mies on hytelöpatsaansa ansainnut.

7

580

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • temezika

      Selänne on kyllä hyvä pelaaja, mutta Saksa peli meni huonosti, vaikka kerran maalin tekikin... Esim: saksalais pelaaja oli omalla puolustus alueella ja Selänne vain luisteli vierestä...


      PS. Mikko Koivu pelasi todella hyvän pelin, ja ennen läpiajoaan karvasi kiekon hyvin...

    • enemmän...

      Me jääkiekosta enemmän tietävät ymmärrämme sen, ettei Teemu Selänne tullut näihin kisoihin voittamaan Saksa-peliä. Hänen suoritustaan kannattaa arvioida vasta seitsemännessä pelissä ja sen jälkeen. Niitä pelejä hän on tullut voittamaan...

      Selänne pelasi hyvin Saksaa vastaan. Sai maalihanat auki ja sai mukavasti tuntumaan MM-peleihin parin viikon pelitauon jälkeen. Lisäksi tärkeää oli välttää loukkaantumiset; loukkaantumisriski on aina olemassa Saksan tapaisia joukkueita vastaan. Välillä siellä heilui taas kerran saksalaismailat turhankin korkealla.

      Teemu Selänne täytti paikkansa erinomaisesti, vaikkei sitä tyhmempi heti huomannut... Pelaajien arvosteluhan saa toki harrastaa, vaikkei jääkiekosta paljoa ymmärräkään!

      • Rusettiluistellen

        Onhan se kivaa kun yksi pelaaja rusettiluistelee maisemia katsellen.

        Huoltoporras on tietenkin mielissään kun Teemun varusteita ei tarvi pestä eikä paikkailla, mailan teippauksetkin pysyy hyvinä.


    • tepa13

      Taas kerran yhtä paskan jauhantaa...suomen kaikkien aikojen paras kiekkoilija ja edelleen todella kova pelimies...ehkä osaa käyttää järkee pelatessaan...arvostat tietenkin kavereita ketkä luistelee koko ajan täysillä eikä muuta osaa kuin taklata ja sitäkin sääntöjen vastaisesti! Selänne kokonais valtainen pelaaja joka pärjää sekä hyökkäys- että puolustus pelissä! Kyllä voit arvostella selännettä mutta teet samalla ittestäs todellisen idiootin!

      • Jelleyman

        Näinhän se sitten taas Latviaa vastaan kävi: Teemu Selänne oli jäällä yli 1/3 koko pelistä, maila vastustajan maalinkulmalla, ei liiku.
        Kun syöttö napsahti pari kertaa nappiin, niin eikös se miljonääri heti tuhri ja menetä kiekon.
        Vain Bäckströmin loistopelastukset paikkas Selänteen mokat.
        Että semmonen idiootti se täälläpäässä.


      • enemmän
        Jelleyman kirjoitti:

        Näinhän se sitten taas Latviaa vastaan kävi: Teemu Selänne oli jäällä yli 1/3 koko pelistä, maila vastustajan maalinkulmalla, ei liiku.
        Kun syöttö napsahti pari kertaa nappiin, niin eikös se miljonääri heti tuhri ja menetä kiekon.
        Vain Bäckströmin loistopelastukset paikkas Selänteen mokat.
        Että semmonen idiootti se täälläpäässä.

        Me jääkiekosta enemmän tietävät ymmärrämme, että jääkiekossa on oleellista, että oma joukkue tekee enemmän maaleja kuin vastustaja. Teemu Selänne kuului Latvia-pelissä voittajajoukkueeseen.

        Teemu Selänne pelasi Latvia-ottelussa hyvin, vaikkei sitä tyhmempi heti huomannut.


      • Jelleyman
        enemmän kirjoitti:

        Me jääkiekosta enemmän tietävät ymmärrämme, että jääkiekossa on oleellista, että oma joukkue tekee enemmän maaleja kuin vastustaja. Teemu Selänne kuului Latvia-pelissä voittajajoukkueeseen.

        Teemu Selänne pelasi Latvia-ottelussa hyvin, vaikkei sitä tyhmempi heti huomannut.

        Nythän se jo on jälkivisautta, mutta mitä minä sanoin. Selänne ei ollut MM-luokkaa.
        Meidän vanhusten pitäisi pysyä eri kehissä kuin nuorten lahjakkuuksien.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      172
      1145
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      45
      773
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      743
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      137
      738
    5. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      231
      705
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      689
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      645
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      622
    9. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      56
      610
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      600
    Aihe