http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1527405
Kauniit ilmat tuovat mukanaan aina ikäviäkin uutisia. Todella monta hukkunutta viikonloppuna:(
Kauniit ilmat tuovat mukanaan aina ikäviäkin uutisia. Todella monta hukkunutta viikonloppuna:(
Vastaukset 13
Vanhimmat
ainuttakaan pilkkijää joukossa.
Kaksi viikkoa sitten hukkui mies pilkkireissulla Höytiäiseen Pohjois-Karjalassa. Apuun pyrkinyt kesämökkiläinen ei päässyt edes venettä jäällä työntäen miehen avuksi. Niin huonoa jää oli ollut. Miksi ihmeessä sinne pilkille on niin suuri kytö, että itsensä pitää hukuttaa sanoisinko aivan tahallaan?
Sitä se viina teettää. Oliko tuo nyt joku ihme?
JOKO ALOITETAAN KANSALLINEN SURU!
Viime kuussa kuoli akka ,
eilen katkesi kampa !
Voi tätä vastuksen kuukautta !
Miksiköhän Valtio valmistaa ja myy etanolia kansalaisilleen eikä pidä sitä lainkaan moraalittomana?
korkataan kossu Suomessa ja valtio ei sano mitään, mutta teepä kerran vuodessa omat litkusi ja juo kiltisti, niin johan siitä vankilaan heivataan ja sakkoja isketään.
Valtion viinaa saa läträtä niin paljonkuin jaksaa juoda! Sairasta toihua. Tupakkaakin saa poltaa minkä ehtii ja sitäkin lalillisesti ostaa joka saatana puljusta, vaikka myrkyt aiheuttaa kaikenlaisia sairauksia jopa sivullisille. Eihän rahalla ole mitään merkitystä valtiolle ei todellakaan, he ajattelevat ihmisen parasta aina!
Pitäisi ampua satan nykyinen hallitus paskaksi samin moni muu siitä ahneiden ja lasikojen paskojen pelletalosta joka mannerheimintien varrella sijaitsee.
(valtio ei sano mitään)
(Eihän rahalla ole mitään merkitystä valtiolle ei todellakaan, he ajattelevat ihmisen parasta aina!)
Hmmmm...tuo ed. kirjoittaja....veronmaksaja voi sanoa " valtio olen minä"
Lammi/Asikkala,maanantai iltapäivällä:Iäkäs mies ilmeisesti luiskahti rannalta veteen ja hukkui!
Ei voi hukkumisia laittaa aina humalan ja/tai kauniiden ilmojen piikkiin,iäkkäitä ihmisiä hukkuu ilmeisesti myös siksi kun kunto taistella kylmässä vedessä on jo loppunut:(
Ei kiva. Miks näitä oli näin paljon?
mun sukulainen kuoli :(
surupäivä :(
omaisille. Toivottavasti ei esteenä ole se kun turmat sattuivat Suomessa suomalaisille. Tarve on kuitenkin olemassa.
Vanhanen & co pitäneet minkäänlaista tiedotusta telkussa? Eikä taidettu lähettää kriisiavustajiakaan savoon? On varsin outoa menettelyä.Olikohan nämä 9 hukkunutta jotenkin köyhempiä,tai laitapuolen kulkijoita?