Hyvä parturi lapsille hakusessa

Pitäisi siis löytää kampaaja/parturi jolla olisi kärsivällisyyttä ja taitoa leikata pienten vilpereiden hiukset. Pojilla ikää 2v ja 4v.
7902
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Poikani on jo lähes 20 vuotias, eikä ole käynyt kertaakaan parturissa. Opettele vain itse leikkaamaan, ei se vaikeaa ole, terän saa säädetyksi haluamalleen pituudelle, ei voi epäonnistua.

Äänestä
  • ..ellet ole oikeasti parturi. Siis siitä vaan vetelet koneella... Kuuleppas nyt, ei se niin mene. Kyllä lapsilla(kin) on oikeus ammattilaisen käsittelyyn. Noita kotiparturoituja takkutukkia näkee valitettavan usein.

    Omasta puolestani suosittelen Hyvinkäänkadulla sijaitsevaa Hyvihius -nimistä liikettä. Siellä olen usein nähnyt lapsiasiakkaita, joiden hiukset Annamari on muotoillut. Meidän juniori kävi pienestä alkaean kunnon parturissa, pieni investointi, mutta jälki on ihan toista, kuin kotikoneella tehtynä. Sitäkin harrastettiin inttiaikaan, mutta kasvaessaan nämä kotiparturoidut hiukset ovat aika vitsikkäät.

    Äänestä

  • ovat käyneet Classicossa Paulalla viime aikoina. Osaa mielestäni hyvin käsitellä lapsia, hänellä on itselläänkin pieniä lapsia. Ja olen ollut tosi tyytyväinen. Tytön hiuksia varsinkin on kehuttu kun on kivasti leikattu niskasta kerrostettuna ja pitenee eteenpäin.

    Äänestä

  • Mrs. Hyvinkää kirjoitti:

    ovat käyneet Classicossa Paulalla viime aikoina. Osaa mielestäni hyvin käsitellä lapsia, hänellä on itselläänkin pieniä lapsia. Ja olen ollut tosi tyytyväinen. Tytön hiuksia varsinkin on kehuttu kun on kivasti leikattu niskasta kerrostettuna ja pitenee eteenpäin.

    style onkohan se siinä sähkökadul muuten osaavat leikkaa pientenlasten hiuksia eivät hermoile kun ovat itsekin pienten lapsien äitiä nää parturit

    Äänestä

  • muuten kirjoitti:

    style onkohan se siinä sähkökadul muuten osaavat leikkaa pientenlasten hiuksia eivät hermoile kun ovat itsekin pienten lapsien äitiä nää parturit

    se Lean kampaamo on ihan täys persläpi paikka. Kieltäytyi leikkaamasta tyttärelleni otsatukkaa kun on kuulema niin pitkät ettei häiritse silmiä kohta ollenkaan. Ja asiakas kai se päättää miten ne hiukset leikataan ja värjätään ym... Ei kampaaja tekee vaan työtä käskettyä.

    Äänestä

Itse olen käyttänyt poikani NATALIE:lla.

Äänestä

No olen itse 13 vuotias, mutta tiedän yhden hyvän parturin, joka on kärsivällinen, ja juttelee. Kokeileppas Piilolan Seijaa, tos Himapizan vieres ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äippäpäippä-75 kirjoitti:

Pitäisi siis löytää kampaaja/parturi jolla olisi kärsivällisyyttä ja taitoa leikata pienten vilpereiden hiukset. Pojilla ikää 2v ja 4v.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu