Vastatkaa näihin kysymyksiin kreationistit tai ID. liikkeen kannattajat! Tarvitsisin vastauksia nimenomaan kannattajilta itseltään, en esim. evoluution kannattajilta.
1)Miksi kreationismia tai IDtä ei hyväksytä tieteiksi?
2)Mikä on rappeutumisen tarkka määritelmä?
3)Monet kuitenkin sanovat kreationismia ja IDtä tieteiksi. Haluaisin kuulla mitä ne sitten muka tutkivat?
Pitäisi väsätä uskonnon tunnille esitelmää aiheesta ja näitä kysymyksiä nyt pohdiskellut. Josko täällä joku osaisi vastata.
Kysymyksiä!
6
405
Vastaukset
- kyselet !
....
Pitäisi väsätä uskonnon tunnille esitelmää aiheesta ja näitä kysymyksiä nyt pohdiskellut.
....
Vaikka tuo loppuosa onkin lapsellista trollausta niin vastataan sitte muutamalla sanaisella sanalla.
1. Miksikö ei hyväksytä tieteeksi? Siis, kuka ei hyväksy? Tietenkään evoon uskovat tiedemiehet eivät hyväksy ID:ä tieteeksi etenkään Suomessa. Mutta nämä evoilijatpa ovat jäävejä omassa asiassaan. Monessa muussa maassa ID hyväksytään tieteeksi.
2. Eikös rappeutuminen ole taantumaa. Ymmärrätkö mitä tarkoitetaan jos vaikka rakennusta sanotaan rappeutuneeksi. Mitähän sille on silloin mahtanut tapahtua?
3. ID tutkii Älykkään Luomisen kysymyksiä. Lue alan kirjallisuutta niin ei tartte (tyhmiä) kysellä. Ei tiedä kun ei tutustu, eikös se näin mene?- Pärspub
0/3. Sorry, no cookie. Hahahah!
1. Ei hyväksytä Suomessa eikä _muuallakaan_ koska ID ei ole tuottanut mitään omaperäistä ja koska se edellyttää sokeaa uskoa yliluonnolliseen vrt. Joulupukki.
2. Rappeutumiselle ei ole määritelmää, koska heti jos sellainen annettaisiin, se tyrmättäisiin. Siksi koko käsite pidetään hyvin epämääräisenä ja sille annetaan vain lapsellisia selityksia kuten rakennuksen rappeutuminen (HAHAH!). (tiedoksi: rakennukset eivät lisäänny suvullisesti).
3. Eikös ID ollutkaan teoria älykkäästä suunnittelijasta. Mitäs tämä älykäs luominen on? HAHAH!
RAH RAH! - etkä kyselisi
1. Iranin ja Turkin lisäksi, missä muissa maissa ID kelpaa tieteeksi? Afganistanissa?
2. Eikös sinulla ole antaa vastausta kun vastailet vaan asettamalla kysymyksiä? Näyttää siltä ettei ole.
3. Eikä taaskaan ole antaa mitään vastausta, käsketään vaan etsiä sitä (turhaan) "alan kirjallisuudesta" jonka estottoman propagandistisuuden tietävät kaikki, sekä ID:n kannattajat että vastustajat. - höpiset
etkä kyselisi kirjoitti:
1. Iranin ja Turkin lisäksi, missä muissa maissa ID kelpaa tieteeksi? Afganistanissa?
2. Eikös sinulla ole antaa vastausta kun vastailet vaan asettamalla kysymyksiä? Näyttää siltä ettei ole.
3. Eikä taaskaan ole antaa mitään vastausta, käsketään vaan etsiä sitä (turhaan) "alan kirjallisuudesta" jonka estottoman propagandistisuuden tietävät kaikki, sekä ID:n kannattajat että vastustajat.1. Olkoot vaikka vain Irani ja Turkki, ei sitä maitten lukumäärällä ratkaista. Evot ovat vallalla kaikkialla ja he ovat ainoa sakki, joka ei ID:ä hyväksy. He siis puhuvat omassa asiassaan mutta taitaa evoille olla hämärää sellainen asia kuin jääviys.
2. Mitäs vastauksi itse annat. Kysymykseni on aika selventävä veikkoselle, jolle suomen sana rappeutuminen on uutta ja outoa.
3. Tiedettä ei löydä jos ei sitä dokumentaatiosta itse hae. Vai pitäisikö kysyjälle postilaatikosta sitä kotiin kantaa. Eikös evoonkin joudu tutustumaan omatoimisesti paitsi mitä kouluissa saa törkeää pakkosyöttöä. Ai niin, tuli taas kysymyksiä ja niitäåhän evot tunnetusti eivät voi sietää. Vastaamattomuus kun paljastaa tietämättömyyden, kräääähjhhh! 1: Miten kreatonismi voisi täyttää tieteen tuntomerkit?
2A: Mikä on se prosessi mikä estää mikroevoluution kumuloitumisen makroevoluutioksi?
2B: Millä tapaa erilaistuminen, geneettisen informaation lisääntyminen, elämänmuotojen kyky erilaistua voisi jollaintapaa heikentää niitä? Onko sopeutumiskyky huono asia? Ja rakennukset rapistuvat ja uusia tehdään tilalle. Tosin noissa kello ja hiirenloukku ja tässä talovertauksessa nyt ei ole mitää tekemistä evoluution eikä kreatonismin kanssa.
3: Missä ovat saavutetut tulokset, missä hyödynnetään kreatonismin tuloksia, mitä nyt tutkitaan krreatonismissa? Millaisa tulevaisuudenvisioita ja ennusteita kreatonistit ovat esittäneet? Onko kreatonistiset ennusteet toteutuneet?- lolololololol
Kiitti vastauksesta..
1.
"1. Miksikö ei hyväksytä tieteeksi? Siis, kuka ei hyväksy? Tietenkään evoon uskovat tiedemiehet eivät hyväksy ID:ä tieteeksi etenkään Suomessa. Mutta nämä evoilijatpa ovat jäävejä omassa asiassaan. Monessa muussa maassa ID hyväksytään tieteeksi."
Jostain luin ettei olisi EU:ssakaan hyväksytty tieteeksi???
Siis oli juuri tarkoitus kysyä tuota, että miksi on näin: "Tietenkään evoon uskovat tiedemiehet eivät hyväksy ID:ä tieteeksi etenkään Suomessa."?? Siis: miksi eivät hyväksy?
2.
"2. Eikös rappeutuminen ole taantumaa. Ymmärrätkö mitä tarkoitetaan jos vaikka rakennusta sanotaan rappeutuneeksi. Mitähän sille on silloin mahtanut tapahtua?"
Tarkoitus oli kysyä rappeutumisen määritelmää kreationismin kannalta, kun nyt tällä palstalla ollaan. Kun kerrat sinulla on tietoa, voisitko jakaa sitä minullekin!! Ei auta asiaa jos heittelet takaisin kysymyksiä..
3.
"3. ID tutkii Älykkään Luomisen kysymyksiä. Lue alan kirjallisuutta niin ei tartte (tyhmiä) kysellä. Ei tiedä kun ei tutustu, eikös se näin mene?"
Noh, minä nyt en varsinaisesti ole mitään lukuihmisiä ja ajattelin päästä helpolla käymällä täällä kyselemässä.. Mitä ne Älykkään Luomisen kysymykset ovat?
Lisäksi mulle tulee vaikutelma, että ID:hen liittyvät kysymykset ovat tyhmiä...??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla702954Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "612558SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past1042219Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851395Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,341256Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o185940Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html82891Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m83883Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa
Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html143805Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52736